شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

زمان عرضۀ توکن فیسبوک نزدیک است!

زمان عرضۀ توکن فیسبوک نزدیک است!
نوشته شده توسط مدیریت

فیسبوک اعلام کرد که انتقال پول P2P یا همتا به همتا در پیام‌رسان فیسبوک از ماه ژوئن برای شهروندان انگلستان و فرانسه امکان پذیر نخواهد بود.

این شرکت در حال تعطیل کردن سیستم تراکنش های مالی همتا به همتای موجود در پیام‌رسان خود برای کاربران حاضر در انگلستان و فرانسه می‌باشد.

فیسبوک

کاربران انگلستان و فرانسه دیگر امکان انتقال پول نخواهند داشت

فیسبوک در تاریخ ۱۶ آوریل در صفحه کمک رسانی یا Help سایت خود اعلام کرد که از تاریخ ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) سال جاری، این سرویس فقط در دسترس کاربران آمریکایی خواهد بود.

این شرکت بزرگ با این اقدام، فرصت کسب کمک‌های مالی از طریق پیام‌رسان خود یا ارسال پول به خیریه ها را از دست می‌دهد. یک سال پس از آنکه فیسبوک مجوزهای لازم را در سال ۲۰۱۶ اخذ کرد، این غول عرصه IT پرداخت های همتا به همتا را برای شهروندان بزرگتر از ۱۸ سال اروپایی امکان پذیر ساخت. بنابراین فیسبوک مسیر پی‌پال و پلتفرم های مشابه را در خصوص پرداخت های مالی بین المللی دنبال کرد.

هرچند این اقدام فیسبوک فراتر از انگلستان و فرانسه نرفت، بنابراین اکنون در حال تعطیل کردن این سرویس می‌باشد.

آیا فیسبوک می‌خواهد کریپتو را جایگزین پرداخت های همتا به همتا کند؟

طبق گزارشات، این شرکت در حال برنامه ریزی برای عرضه استیبل کوین خود با پشتوانه دلار و به اسم فیسبو می‌باشک کوین د. این شرکت در همین خصوص تلاش کرد تا مقدار قابل توجهی سرمایه (یک میلیارد دلار) جذب کند. حتی تیم دراپر نیز به این پروژه علاقه مند شد و گفت می‌خواهد این موضوع را دقیق تر بررسی کند.

فیسبوک قصد دارد تا برای پرداخت های مالی خود مخصوصا در بازار هند، استیبل کوین خود را عرضه کند. این شرکت هم چنین برنامه دارد تا این کوین را وارد خدمات پیام‌رسان واتس اپ و هم چنین پیام‌رسان خود فیسبوک و اینستاگرام کند.

چندی قبل این غول شبکه های اجتماعی حتی چین اسپیس (Chainspace) را تصاحب کرد که استارت آپ بلاک چین می‌باشد. متخصصان معتقدند این اقدام فیسبوک، اولین قدم در مسیر عرضه استیبل کوین می‌باشد.


منبعu.today

دیدگاهتان را بنویسید