شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رونمایی از یک استیبل کوین جدید

رونمایی از یک استیبل کوین جدید
نوشته شده توسط مدیریت

در یکم ماه می تراست توکن (Trust Token) جدیدترین استیبل کوین خود به نام TrueCad را رونمایی کرد. پشتوانه این توکن پول فیات دلار کانادا خواهد بود.

تراست توکن (Trust Token) پیش از این استیبل کوین‌های محبوب دیگری مانند TrueUSD (با پشتوانه دلار آمریکا)، TrueGBP (با پشتوانه پوند بریتانیا) و TrueAUD (با پشتوانه دلار استرالیا) را ایجاد کرده است. هر کدام از این استیبل کوین ها پشتوانه‌ای به نسبت یک به یک از پول فیات مرتبطشان دارند.

در حال حاضر نگه دارندگان این چهار استیبل کوین می توانند از آن‌ها بر روی اپلیکیشن TrustToken استفاده کنند، انتظار میرود در طی ماه‌ها و هفته‌های آینده این توکن‌ها بر روی صرافی‌ها لیست شوند. البته تراست توکن اشاره کرده است که هم اکنون هم، محصولات آن ها بر روی صرافی‌هایی همچون بایننس (Binance)، هیوبی (Houbi) و اوکی اکس (OKEx) مبادله می شوند.

استیبل کوین ها توکن‌های دیجیتال هستند که پشتوانه آن ها دارایی های جداگانه مانند مواد معددنی و یا پول‌های سنتی هستند و یا بوسیله الگوریتم قیمتشان تثبیت می‌شوند (مانند استیبل کوین دای). به علاوه استیبل کوین‌ها میتوانند شکل های متفاوتی داشته باشند و لزوما پشتوانه آن‌ها یک دارایی قابل لمس نیست. TrusToken به این نکته در مورد TrueCAD اشاره کرده است:

 

ما یک استیبل کوین ساده می‌خواهیم، بدون نیاز به اعتماد کردن به حساب های بانکی پنهان یا یک الگوریتم خاص… قرارداد هوشمند (Smart Contract) منبع باز (Open Source) ماتناسب یک به یک بین TrueCAD و دلار کانادا را تضمین می‌کنند

 

TrueCAD و TrueAUD دوتا از چهار استیبل کوین جدیدی هستند که TrueToken اعلام کرده است در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهند آمد. همچنین در دستور جلسه این شرکت اعلام شده است که TrueEUR و TrueHKD که به ترتیب پشتوانه یورو و دلار هنگ‌کنگ دارند.

 

به تازگی وکلا با ارائه مدارکی اثبات کرده‌اند که استیبل کوین تتر (USDT) پشتوانه یک به یک دلار آمریکا ندارد. Zoe Philips حقوقدان Morgan Lewis می گوید تنها سه چهارم تترها پشتوانه دلار آمریکا در حساب‌های این شرکت دارند.

با توجه به شرایط بحرانی تتر که دچار مشکلات قانونی و متهم به پولشویی شده است؛ این استیبل کوین یا دای (DAI) میتواند انتخاب مناسبی برای کاربران این حوزه باشد.

 

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید