شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سخت‌تر شدن ماینینگ اتریوم و بیت‌کوین

سخت‌تر شدن ماینینگ اتریوم و بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

پیشروی سریع بازار ارزهای دیجیتال به سمت پذیرش عمومی، یک فرآیند مستمر و رو به جلو است که چندین عامل نظیر ماینینگ و سرمایه گذاری در آن نقش مهمی ایفا می‌کنند. روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال که بلندترین روند نزولی در تاریخ این بازار است، نتوانسته است علاقه کاربرانی که وارد این حوزه شده اند را کاهش دهد.

طی گزارش اخیری که از توکن اینسایت (Token Insight) منتشر شده است، این سازمان با در نظر گرفتن موضوع مهم سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، سختی ماینینگ ارزهای دیجیتال را پیش بینی کرد. این گزارش نشان می دهد که سختی ماینینگ بیت کوین حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است که به دلیل کاهش هزینه های برق بوده است و موجب خاموش شدن دستگاه های انت ماینر S9 و T9 و همچنین MicroBT Whatsminer M3 شده است. در این گزارش بیان شد:

انتظار می‌رود که تنظیم سختی ماینینگ در سه ماه اول و دوم سال ۲۰۱۹ انجام شود. آخرین دوره بازار گاوی بیت کوین منجر به قدرت هش زیادی شد که غیرممکن است با ظرفیت چیپ های TSMC و سامسونگ چند برابر شده باشد.

این گزارش همچنین افزایش هش ریت را خاطر نشان کرد. سوابق پیشین نشان می دادند که هش ریت بیت کوین ۴۵.۷۶ اگزاهش بر ثانیه و با سختی ۶.۳۹T است که به ارقام جدید افزایش یافته است و در حال حاضر هش ریت بیت کوین ۵۳.۳۳ هش بر ثانیه و نرخ سختی ماینینگ ۸.۳۱T است. سازمان توکن اینساید اعلام کرد:

طی برآوردی خوشبینانه، تا آخر سال ۲۰۱۹ هش ریت ماینینگ بیت کوین ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و به ۶۸ اگزاهش با سختی ۹.۵۹T خواهد رسید.

این گزارش هم چنین پیش بینی کرد که هش‌ ریت و سختی استخراج اتریوم نیز همانند بیت کوین می‌تواند افزایش یابد و به ترتیب به ۲۴۳ تراهش بر ثانیه و ۲۳۶۰T برسد. تحلیلی که در خصوص سختی ماینینگ اتریوم در ماه فوریه انجام شد نشان داد که سختی استخراج این ارز دیجیتال طی ۷ روز به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت. البته این پیش بینی در ارتباط با اتریوم احتمال کمتری دارد و این موضوع به دلیل انتقال شبکه اتریوم به الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) است.

ارزهای دیجیتال نظیر لایت کوین و دش نیز در این گزارش حضور داشتند. این تحلیل پیش بینی کرد که سختی ماینینگ و هش ریت لایت کوین به میزان ۲۰ الی ۸۰ درصد و سختی ماینینگ و هش ریت دش نیز به میزان ۶۰ الی ۲۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

منبع ambcrypto

دیدگاهتان را بنویسید