شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سرمایه‌گذاران همچنان به تتر اعتماد دارند

سرمایه‌گذاران همچنان به تتر اعتماد دارند
نوشته شده توسط مدیریت

تتر شرکت مسئول استیبل کوین USDT اسنادی را در خصوص ذخیره ارزی خود برای پشتیبانی از این استیبل کوین منتشر کرده است. طبق گزارشات، این اسناد که توسط وکلای این شرکت آماده شده است بیان می‌کند که ذخیره پولی تتر فقط می‌تواند ۷۴ درصد USDT های صادر شده و موجود در بازار را پوشش دهد. این امر باعث کاهش ارزش این استیبل کوین می‌شود که قرار بود به صورت یک به یک با دلار پشتیبانی شود.

از ابتدای هفته گذشته، این استیبل کوین وارد مجموعه ای از اتهامات در خصوص بیتفینکس شده است. دفتر دادستان عمومی نیویورک پرونده ای را علیه بیتفینکس و تتر تشکیل داده است. این پرونده، صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس را به استفاده از USDT برای پنهان کردن ضررهای مالی متهم کرده است. طبق این دادنامه، بیتفینکس از سرمایه های تتر که برای پشتیبانی از ارزش USDT ذخیره کرده بود، استفاده کرده است تا ضرر بیش از ۸۰۰ میلیون دلاری را پنهان کند. دفتر دادستان عمومی نیویورک مدعی است که استفاده نابجای بیتفینکس از سرمایه های تتر، سرمایه گذاران را با فرض اینکه USDT به طور یک به یک با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود فریب داده است و هم چنین بازار ارز دیجیتال را دستکاری کرده است.

تتر و بیتفینکس این اتهام را رد کردند. هرچند به نظر می‌رسد به روز رسانی اخیر ثابت می‌کند که تتر دیگر با دلار آمریکا پشتیبانی نمی‌شود. این موضوع بدان معنا است که استیبل کوین USDT با در نظر گرفتن موجودی در گردش، فقط ۷۴ درصد قیمت فعلی خود می‌ارزد. تتر مدت هاست که متهم به فریبکاری در خصوص پشتیبانی دقیق با دلار آمریکا می‌باشد. بسیاری از اعضای جامعه ارز دیجیتال این سوال را در ذهن دارند که آیا این شرکت ذخیره پولی میلیارد دلاری برای پشتیبانی یک به یک از USDT را دارد یا خیر.

سال گذشته، تتر به منظور بهبود شرایط سرمایه گذاران، بانک ذخیره پولی خود را تغییر داد و بیانیه ای صادر کرد که در ظاهر، پشتیبانی یک به یک از USDT را تایید کرد. هرچند در ماه مارس ۲۰۱۹، کاربران سایت ردیت متوجه شدند که تتر وبسایت خود را به روز رسانی کرده است و دیگر خبری از پشتیبانی یک به یک دلار نیست. در عوض، سیاست جدید این شرکت مدعی بود که USDT علی رغم دلار، با دارایی های نامشخص دیگری نیز پشتیبانی می‌شود.

زوئی فیلیپس از شرکت حقوقی مورگان لوییس گزارشی را در خصوص ذخیره پولی این استیبل کوین منتشر کرد. در گزارش فیلیپس آمده است: در واقع، ذخیره پولی و معادل پول نقد تتر تقریبا ۷۴ درصد مقدار تتر موجود را پوشش می‌دهد.

فیلیپس در ادامه گزارش به قیمت ثابت این استیبل کوین با وجود اتهامات اخیر اشاره می‌کند و آن را اثباتی برای اعتماد سرمایه گذاران به این شرکت و کوین مورد نظر می‌داند. وی در این گزارش بیان کرد:

پول ها سرمایه گذاری شده است. بازار مشخصا به تتر اعتماد دارد و حتی پس از اتهامات دفتر دادستان عمومی، قیمت فعلی آن تقریبا همان یک دلار است. هر نظری در خصوص اینکه دارندگان این کوین با خطر نقدینگی مواجه اند فقط یک گمانه زنی بی اساس است.

به نظر می‌رسد فیلیپس معتقد است که تتر برای پوشش و پشتیبانی از ارزش موجودی در گردش USDT در جایگاه مناسبی قرار دارد و بخش عمده ای از ارزش USDT را به صورت پول نقد یا معادل پول نقد در اختیار دارد. فاصله ذخیره پولی تتر و ارزش موجودی در گردش USDT نیز با استفاده از منابع اعتباری قابل جبران است.

هرچند همانطور که سایر خبرگزاری ها نیز خاطر نشان کرده اند، تتر همواره استیبل کوین USDT را به عنوان ارز مورد اعتماد و دارای پشتیبانی یک به یک با دلار و نه دارایی های معادل، معرفی کرده است. سرمایه گذاران با این فرض به خرید این کوین روی آورده‌اند که از دارایی دیجیتالی استفاده می‌کنند که به طور کامل با دلار پشتیبانی می‌شود و بر اساس آن، به این کوین ارزش بخشیده اند.

منبع ethereumworldnews

دیدگاهتان را بنویسید