شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

آیا کیف پول‌های کاغذی امن هستند؟

آیا کیف پول‌های کاغذی امن هستند؟
نوشته شده توسط مدیریت

بحث ها در فضای رمزنگاری بسیار متنوع است. بیشتر بحث و گفتگوها در مورد بیت کوین در مقابل بیت کوین کش، اثبات کار در مقابل اثبات سهام، بلاک چین مجاز و غیر مجاز و غیره صورت می گیرد. یکی دیگر از بحث هایی که مدت زیادی است در توییتر، ردیت و سایر رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد، بحث در مورد کیف پول های کاغذی است. این که نسبت به کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری بهتر هستند یا بدتر.

استفاده از کیف پول های کاغذی نیازمند داشتن سطح فنی تخصصی بیشتری نسبت به کیف پول های معمولی است. اگرچه دارای معایبی نیز می باشد.

معایب کیف پول کاغذی
کیف پول های کاغذی در مقاطعی به عنوان یک روش امن برای نگهداری بیت کوین معرفی شده است. این تصور با توجه به افزایش تعداد هک های اخیر تقویت شد. تحقیقات نشان می دهد که در سال گذشته در حدود 1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری به سرقت رفته است.

در تئوری، کیف پول های کاغذی امن هستند. با توجه به این که آنها شامل آدرس بیت کوین چاپ شده بر روی کاغذ و کلید خصوصی مربوط به آن هستند و همچنین این کیف پول ها به اینترنت متصل نیستند، بنابراین نسبت به هک آسیب پذیر نخواهند بود.

الیور بنتون از تیم ترزور می گوید:

کیف پول های کاغذی بسیار امن هستند. البته زمانی که فقط برای یک هدف خاص استفاده می شوند: ذخیره ارز برای مدتی طولانی و استفاده نکردن از آن. حتی پس از آن نیز استفاده از این کیف پول ها نیازمند درک و تجربه زیادی است. این روش برای کاربران معمولی که می خواهند از ارز رمزنگاری خود هر لحظه استفاده کنند، مناسب نیست.

اما علیرغم داشتن امنیت ظاهری و داشتن کلید خصوصی به صورت آفلاین در یک تکه کاغذ، برخی از متخصصان بیت کوین معتقدند که باید از آنها اجتناب کرد و بسیاری از مزایایی که برای آنها عنوان می شود، درست نیست.

آندریاس آنتوپولوس، یکی از کارشناسان بیت کوین می گوید:

کیف پول های کاغذی به تنهایی کارا نیستند. آنها در واقع بخشی از یک سیستم هستند که از یک رایانه برای تولید آنها، یک چاپگر برای چاپ آنها و یک رایانه دیگر برای اسکن و استفاده از آنها تشکیل شده است.

آنتوپولوس استدلال می کند که این اجزاء نسبت به کیف پول های سخت افزاری که به رایانه متصل می شوند دارای امنیت کمتر، ویژگی خصوصی بودن کمتر و نسبت به اشتباهات بزرگ کاربران حساسیت و مقاومت کمتری دارند. او برای این استدلال خود سه دلیل ارائه می دهد.

وی می گوید که رایانه مورد نیاز برای تولید یک کیف پول کاغذی باید دارای نرم افزار و سخت افزار امن باشد. یعنی قبل از ساخت این نوع کیف پول، باید رایانه شما دارای سخت افزاری با حداکثر امنیت و نیز سیستم عامل و نرم افزارهایی امن و مطمئن باشد.

همچنین معتقد است که داشتن چنین سیستم امنیتی فراتر از دانش بیش از 90 درصد کاربران است. یک کیف پول سخت افزاری اساسا یک سیستم است که قبلا برای این هدف ساخته شده است و در طراحی آن، این خطاها به حداقل رسیده است.

همچنین می گوید که برای چاپ این کیف پول باید از قدیمی ترین و پایین ترین مدل چاپگرها استفاده شود. زیرا پرینترهای جدید و هوشمند به وب و اینترنت متصل می شوند که خود یک خطر امنیتی دیگر محسوب می شود. وی می گوید:

تنظیمات و پیکربندی پرینترها یا چاپگرها نیز فراتر از مهارت بسیاری از کاربران ارزهای رمزنگاری است. نمایشگر یک کیف پول سخت افزاری که کاملا به پردازنده متصل است، معادل یک چاپگر است و اطلاعات از آن نشت نمی کند.

در نهایت آنتوپولوس به این واقعیت اشاره می کند که یک کیف پول کاغذی، تنها دارای یک آدرس و یک کلید خصوصی است که می توان گفت یک فناوری منسوخ شده است. او می افزاید:

این آدرس توسط انسان قابل خواندن نیست و نیاز به یک نرم افزار برای اسکن QR دارد. در مواردی ممکن است قرائت این کد اشتباه باشد.

مزایای کیف پول سخت افزاری
در مقابل آنتوپولوس یادآوری می کند که کیف پول های سخت افزاری دارای مزیت ایجاد هزاران آدرس همراه با حداقل سطح قابلیت حمله و هک هستند.

کیف پول های سخت افزاری بسیار برتر هستند. آنها بر اساس استانداردهای صنعتی پشتیبانی می شوند که می توانند به هر یک از صدها کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری دیگر متصل شوند. آنها رایانه هایی هستند که به صورت سفارشی ساخته شده اند که شامل یک سیستم کامل برای تایید و انجام معاملات است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که نشت اطلاعات و امکان حمله از طریق دستگاه های غیرقابل اعتماد را به حداقل رسانده اند.

علیرغم این که اغلب کارشناسان در مورد مزایای کیف پول های سخت افزاری اتفاق نظر دارند، برخی از آنها معتقدند که همه انواع کیف پول های رمزنگاری، کاربری و موارد استفاده خود را دارند.

دیرو هاردینگ، مدیر محصولات پیلار که تولید کننده کیف پول نرم افزاری مبتنی بر تلفن های همراه است، می گوید:

من معتقدم که کیف پول های کاغذی، سخت افزاری و نرم افزاری برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است بسته به شرایط، استفاده از آنها ارزشمند یا خطرناک باشد.

وی می گوید که ماهیت نابود شدنی کیف پول های کاغذی استفاده از آنها را برای کسانی که از این کیف پول ها به عنوان تنها راه ذخیره ارز استفاده می کنند، خطرناک می سازد. هاردینگ نیز معتقد است که طبق گفته کاربران، آنها عمدتا کلیدهای خصوصی و کلمات بازیابی کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری خود را بر روی یک تکه کاغذ یادداشت می کنند و در جایی امن قرار می دهند.

همانطور که هاردینگ اشاره می کند این نوع پشتیبان گیری فیزیکی به این معنا است که اغلب کاربران از کاغذ استفاده می کنند. در واقع آنها فقط از کیف پول کاغذی استفاده نمی کنند.

(منبع: coinsara)

دیدگاهتان را بنویسید