شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کریگ رایت و جدل با مکافی و بایننس

کریگ رایت و جدل با مکافی و بایننس
نوشته شده توسط مدیریت

پس از گذشت چند هفته از حذف شدن ارز دیجیتال بیت کوین SV از بایننس، کریگ رایت که مدعی عنوان ساتوشی ناکاموتوست، این صرافی را به یک دلال خانه تشبیه کرده و جان مک آفی را کلاهبردار خواند.

رایت در مصاحبه‌ای با فایندر، بایننس را به دست داشتن در تجارت شستشو و پولشویی متهم کرد.

افرادی مانند CZ (مدیر بایننس) وجود دارند و بایننس، که شبیه به یک دلال خانه بسیار بزرگ است که برای سازمان‌های مختلف پولشویی می‌کند. آن‌ها تجارت شستشو و پولشویی می‌کنند. این طریقه پول درآوردن آن‌هاست.

علاوه بر این کریگ رایت، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال را به دستکاری بازار متهم کرد. طبق ادعای او، بایننس در بالا بردن ساختگی قیمت ارزهای دیجیتال با اطلاعیه‌هایی که منتشر می‌کند، دست دارد. طبق ادعای عجیب رایت آن‌ها می‌توانسته‌اند تا ۱۰۰ها برابر پولی که تاکنون دزدیده‌اند، از چنین فعالیت‌هایی به دست آورند.

ادعاهای عجیب کریگ رایت
رایت همچنین در این مصاحبه توضیح داد که حذف شدن بیت کوین SV از برخی صرافی‌ها و حمله‌هایی که به سمت او صورت گرفت، در راستای خاموش کردن صدای وی بود. او اعتقاد دارد که هدف این حملات جلوگیری از افشای مشکلات صنعت ارزهای دیجیتال توسط او بوده است.

به همین خاطر آن‌ها نمی‌خواهند من صحبت کنم. آن‌ها می‌خواهند صدای من را قطع کنند، چرا که همه این‌ها در یک سازمان تبهکاری هستند.

در کنار بایننس، رایت صرافی‌های کراکن و پلتفرم شیپ‌شیفت را نیز به دست داشتن در پولشویی و فعالیت‌های تجارت شستشو متهم کرد.

کاری که این افراد می‌کنند، این است که پول را از سرتاسر جهان جمع‌آوری کرده و آن را از طریق سیستم‌هایشان پامپ کرده و با تتر خارج می‌کنند که خود یک سیستم پولشویی مجرمانه است. از این طریق پول در سیستم بانکی گم می‌شود. سازمان‌هایی مانند بایننس اینگونه عمل می‌کنند. سپس سازمان‌های دیگری مانند کراکن یا شیپ‌شیفت نیز وارد این کلاهبرداری با ظاهر قانونی می‌شوند.

طبق دیدگاه رایت، اقدامات این شرکت‌ها در حمایت از فعالیت‌های مجرمانه‌ دیگری مانند قاچاق مواد و انسان است. مدعی خالق بیت کوین درباره ژائو، مدیر بایننس، اعتقاد دارد که افرادی مانند او از صنعت قاچاق مواد مخدر حمایت می‌کنند.

کریگ رایت از جان مک آفی، نامزد ریاست جمهوری انتخابات آمریکا و حامی ارزهای دیجیتال، هم انتقاد کرده و او را به دستکاری بازار متهم کرد. رایت، مک آفی را هم در این قضایا شریک جرم دانست:

آن‌ها [اشاره به بایننس] کارهایی مانند انتشار اطلاعیه‌های زودهنگام را انجام می‌دهند و کسانی مانند جان مک آفی کلاهبردار هم به آن‌ها کمک می‌کنند. آن‌ها یک پروژه کلاهبرداری را بزرگ می‌کنند، قیمتش را پامپ می‌کنند، مردم را وسوسه می‌کنند تا اندوخته‌هایشان را بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند و سپس پولشان را به جیب می‌زنند.

نقطه اشتراک مدیر بایننس و مک آفی چیست؟
به نظر می‌رسد حملات کریگ رایت به مدیر بایننس و مک آفی از جایی ریشه می‌گیرد که هر دو آن‌ها ادعای رایت درباره ساتوشی ناکاموتو بودن را تکذیب کرده و دروغین خوانده‌اند. اوایل این ماه، ژائو در توئیتی ادعای رایت مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن را غیرواقعی دانست.

این اتفاق پس از آن رخ داد که یکی از شخصیت‌های جامعه بیت کوین در توییتر، رایت را دروغگو و شیاد خواند و او برای تعیین هویت وی جهت شکایت کردن جایزه‌ای تعیین کرد.

مک آفی نیز اواسط ماه اخیر ادعای رایت را رد کرد و اعلام داشت که به طور ۱۰۰ مطمئن است که کریگ رایت خالق بیت کوین نیست.

پس از گذشت چند روز از تهدید مدیر بایننس به حذف بیت کوین SV از این صرافی، به وعده خود عمل کرد و صرافی‌های دیگر نیز مانند کراکن و پلتفرم شیپ‌شیفت در این اقدام بایننس را همراهی کردند.

حال تمامی آن‌ها در جبهه روبروی کریگ رایت قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید