شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

از بین رفتن استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال

از بین رفتن استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

از بین رفتن استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال

طبق یک گزارش توسط شرکت امنیت سایبری مالور بایتس که در تاریخ 23 آوریل منتشر شد، استخراج غیرقانونی یا مخفیانه ارز رمزنگاری علیه کاربران اینترنت به طور کلی از بین رفته است.

طبق این گزارش، پس از اینکه کوین هایو، یک پروژه استخراج ارز داخل مرورگر در اوایل ماه مارس اعلام کرد به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی تعطیل شده، استخراج مخفیانه ارز رمزنگاری علیه کاربران اینترنت به شدت کاهش یافت. در همین زمان، تعدادی از این نوع حملات که کسب و کارها را هدف خود قرار داده بودند از آخرین سه ماهه سال افزایش پیدا کرد.

علاوه بر این، مالور بایتس نیز اشاره می کند، آن دسته از سرمایه گذاران بیت کوین که از کیف پول های الکتروم روی سیستم عامل مک استفاده می کنند سرمایه ای بیش از 2.3 میلیون دلار را از طریق استفاده از یک نسخه تروجان دار این کیف پول در سه ماهه اول امسال از دست داده اند.

استخراج غیرقانونی به استفاده از قدرت پردازشی یک دستگاه به منظور استخراج ارز رمزنگاری بدون اطلاع صاحب آن گفته می شود. تاثیرات مشترکی که قربانیان این حملات شاهد آن بودند شامل کندی سرعت، تولید گرمای بیشتر و عمر کوتاه تر باتری بود. ظاهرا، ارزی که برای چنین حملاتی ترجیح داده می شود ارز حریم محور مونرو (XMR)، به لطف توانایی استخراج آن با حداقل سخت افزار است.

طبق گزارشات در سال گذشته، یک محقق همان زمان مدعی شد که اسکریپت استخراج ارز رمزنگاری کوین هایو روی بیش از 300 وب سایت دولتی و دانشگاهی سراسر جهان مشاهده شده است.

اوایل این هفته، موسسه امنیت سایبری سیمانتک در آمریکا یک سرنخ از یک بدافزار جدید استخراج ارز رمزنگاری که عمدتا شرکت ها را هدف قرار می‌دهد، پیدا کرده است.

منبع: coinsara

دیدگاهتان را بنویسید