شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

با بازی گنجینۀ ساتوشی بیت‌کوین جایزه بگیرید.

با بازی گنجینۀ ساتوشی بیت‌کوین جایزه بگیرید.
نوشته شده توسط مدیریت

بازی واقعیت مجازی به اسم گنجینه ساتوشی (Satoshi’s Treasure)، کلیدهای یافتن بیت کوین به ارزش یک میلیون دلار را در سراسر جهان مخفی کرده است و از بازیکن ها می‌خواهد برای یافتن این کلیدها همکاری کرده و به جست و جو بپردازند.

اریک ملتزر یکی از سازندگان این بازی به کوین دسک گفت؛ بسیاری از افراد با بازی ما شوخی می‌کنند و می‌گویند نسخه بیت کوینی شده فیلم Ready Player One است. این بازی دارای تابلوی اعلام نتایجی خواهد بود که نشان می‌دهد کدام تیم، بیشترین کلید را به دست آورده است.

وی در مصاحبه با کوین دسک بیان کرد که کلید این کیف پول به ۱۰۰۰ قسمت تقسیم شده است و حداقل ۴۰۰ کلید نیاز است تا بتوان این سرمایه را انتقال داد. بازیبازها می‌توانند هر طوری که بخواهند نشانه ها و سرنخ های موجود را جمع آوری و فاش کنند و حتی اگر بخواهند می‌توانند سرنخ های به دست آمده را بفروشند.

این بازی هیچ قانونی ندارد
ملتزر افزود که قانون بازی های دیگر را فراموش کنید و فقط عشق و حال کنید! تاکنون حدود ۶ هزار نفر در این بازی ثبت نام کرده اند.

ملتزر از یان میرز موسس زی کش و ۱۸ فعال ارز دیجیتال کمک گرفته است تا هیچ کس محل دقیق یا نحوه رسیدن به سرنخ ها و کلیدها را نداند. پازل های منطقی در سراسر اینترنت پخش شده اند و گاهی اوقات به صورت چاپ شده نیز در دنیای واقعی وجود دارند.

وی گفت:

نشانه هایی وجود دارد که مخصوص لوت کننده ها می‌باشد و هم چنین نشانه های دیگری نیز وجود دارد که شامل مسائل ریاضیاتی و پازل های منطقی است. نتیجه نهایی این پازل ها شامل یک بخش از این کلید است.

اولین سرنخ دیروز ارائه شد و به نظر می‌رسد کاربران را به سمت ماهواره بلاک استریم می‌کشاند که اطلاعات مرتبط با بیت کوین را پخش می‌کند.

برنامه ای برای عرضه اپلیکیشنی نیز وجود دارد تا به بازیبازها کمک کند که بدون بازی کردن، سرنخ ها و به روز رسانی ها را دنبال کنند. هم چنین این اپلیکیشن ارتباطی برای همکاری و جذب اسپانسر با برندهای دیگر خواهد بود.

ملتزر در ادامه گفت؛ اساسا ما شرکت هستیم پس باید بتوانیم حقوق کارمندان خود را بدهیم. بخشی از این بازی عظیم که به نظرم مردم دوست خواهند داشت این است که بفهمند چه کسانی پشت این بازی هستند.

با این وجود، ملتزر فقط یک دست نشانده است و حتی عضوی از این شرکت نیست و نحوه بازی کردن این بازی را هم نمی‌داند.وی در ادامه گفت:

هنگامی که تیم برنده بتواند بازی را به اتمام برساند، خودشان به بیت کوین دست می‌یابند و ما نقشی در آن نخواهیم داشت. ناشناخته های بسیار زیادی در این بازی وجود دارد و ما می‌خواهیم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

گیمرهای نوجوان
یک گیمر ۱۵ ساله آلمانی به اسم مالته لاترباخ به کوین دسک گفت بازی هایی نظیر گنجینه ساتوشی روش نوجوانانه پسندی برای یادگیری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.

وی افزود کسب بیت کوین از طریق بازی ها ایده بسیار خوبی است و والدین دوست ندارند که بچه ها وارد حوزه معاملات شوند. این ایده بسیار جالبی است که تیم متفاوتی با گیمرهای سراسر جهان داشته باشیم.

لاترباخ تنها نوجوانی نیست که به بازی گنجینه ساتوشی به عنوان روشی برای کسب بیت کوین بدون نیاز به حساب بانکی علاقه مند شده است. ملتزر بیان کرد بسیاری از گیمرها نوجوان هستند اما فکر نکنم که اوضاع به همین شکل باقی بماند.

لاترباخ اولین بار از طریق انجمن گیمینگ دیگری که عضو آن است از بازی گنجینه ساتوشی باخبر شد. او و دو دوستش در هند و آمریکا با استفاده از ابزار توسعه repl.it در حال ساخت بازی آموزشی درباره بازار ارزهای دیجیتال می‌باشند که این سایت، به بهترین بازی با تم پول و ارز دیجیتال، یک بیت کوین جایزه می‌دهد.

امجد مسعد مدیرعامل استارت آپ ابزار توسعه Repl.it به کوین دسک گفت:

سال گذشته متوجه فعالیت های مشکوکی در پلتفرم خود شدیم و فهمیدیم شخصی، زیرساخت ماینینگ عظیمی برای استخراج بیت کوین ساخته است. این مورد را بررسی کردیم و فهمیدیم که مسئول این زیرساخت یک کودک ۱۳ ساله است. علاقه وافری در بین توسعه دهندگان جوان به کریپتو وجود دارد.

در خصوص بازی گنجینه ساتوشی، لاترباخ ایده همکاری با مردم سراسر جهان و یادگیری درباره بیت کوین را بسیار دوست دارد. وی گفت به جای چیزی مانند طلای بازی دنیای وارکرفت (World of Warcraft)، می‌توانم از بیت کوین استفاده کنم تا وسایل واقعی بخرم.

منبع: coindesk

 

دیدگاهتان را بنویسید