شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار

سهم کرۀ جنوبی‌ها در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

سهم کرۀ جنوبی‌ها در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

 

طبق خبر منتشر شده توسط یکی از رسانه‌های کره‌ای، سرمایه‌گذاری مردم این کشور برای خرید ارزهای رمزپایه بیشتر شده و در مقایسه با گذشته بیشتر از ارز فیات برای خرید این ارزها استفاده می‌کنند.

طبق اعلام سایت Arirang بر اساس تحقیقی که در دسامبر ۲۰۱۸ توسط موسسه غیرانتفاعی Korea Financial Investors Protection Foundation (بنیاد حمایت از سرمایه‌گذاران کره‌ای) انجام شده، حدود ۷.۴ درصد از ۲۵۰۰ فردی که در این تحقیق شرکت داشتند، اعلام کرده‌اند که ارز رمزپایه خریداری کرده‌اند.

علیرغم ایجاد موانعی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای رمزپایه در کره جنوبی و هک صرافی‌های مختلف در این کشور، این رقم نسبت به سال گذشته حدود ۱ درصد افزایش یافته است. نه تنها تعداد خریداران این ارزها افزایش پیدا کرده بلکه بین افرادی که ارز رمزپایه داشته‌اند، عده زیادی موجودی کریپتوی خود را افزایش داده‌اند.

در مقایسه با سال ۲۰۱۷، میانگین سرمایه‌گذاری به ازای هر نفر ۶۴ درصد افزایش یافته و به بیش از ۶ هزار دلار رسیده است. طبق این نظرسنجی بیشتر خریداران ارزهای رمزپایه، افرادی با رده سنی بالاتر هستند – یعنی افرادی که بین ۵۰ تا ۶۰ سال دارند و بعد از آن افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله قرار دارند.

طبق گزارشات، قیمت بیت کوین در ابتدای ماه آوریل تا ۵۳۰۰ دلار افزایش یافته و همین موضوع باعث شکل گیری یک روند صعودی در بازار کره جنوبی شده است. این پدیده که کره‌ای‌ها آن را Kimchi Premium نامیده‌اند باعث شده بیت کوین در این کشور نسبت به سایر بخش‌های جهان با قیمت بالاتری فروخته شود.

در عین حال همچنان مشکلاتی برای فعالان این بازار در کره جنوبی وجود دارد؛ یکی از صرافی‌های کره‌ای هفته گذشته تعطیل شد و صرافی دیگری به نام Bithumb همچنان با اثرات هکی به ارزش ۱۸ میلیون دلار که در ماه مارس اتفاق افتاد، دست و پنجه نرم می‌کند. همزمان، کمپانی پدر Bithumb حدود ۲۰۰ میلیون دلار از یک صندوق سرمایه ژاپنی جذب سرمایه کرده و از برنامه‌های خود برای گسترش فعالیت‌هایش در ژاپن و امریکا خبر داد.

منبع: cointelegraph

 

دیدگاهتان را بنویسید