شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بی‌اعتمادی شدید بازار ارزهای دیجیتال به تتر

بی‌اعتمادی شدید بازار ارزهای دیجیتال به تتر
نوشته شده توسط مدیریت

بازار ارزهای دیجیتال در پی انتشار ادعاهایی در رابطه با پوشش دادن ۸۵۰ میلیون دلار از قرض‌های صرافی بیتفینکس با ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT)، در روز پنجشنبه ۱۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

دفتر دادستان کل نیویورک در اظهاریه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، ادعا کرد که صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس متحمل ۸۵۰ میلیون دلار ضرر شده و برای پوشش آن از استیبل کوین تتر استفاده کرده است.

این اتهامات بار دیگر وابستگی هر توکن تتر را به یک دلار آمریکا زیر سوال برد و اعتماد بازار را دستخوش تغییراتی کرد، بطوریکه نتیجه آن فروش شدید ارزهای دیجیتال اتر و ریپل و سقوط ۷ و ۴.۸ درصدی آن‌ها طی ۲۴ ساعت بود.

بر اساس داده‌های قیمتی سایت کوین‌مارکت‌کپ، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با از دست دادن ۱۰ میلیارد دلار، در صبح روز جمعه به حدود ۱۶۷ میلیارد دلار سقوط کرد. گفتنی است که روند بهبود ارزش کل بازار تا به این لحظه تا ۱۷۰ میلیارد دلار صورت پذیرفته است.

نمودار روزانه – تتر
سقوط بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به رسوایی جدید تتر و صرافی بیتفینکس
کاهش شدید ارزش توکن تتر

براساس اطلاعات صرافی‌های کراکن و اوکی‌کوین، در بامداد جمعه قیمت هر توکن تتر از میزان معین ۱ دلار ریزش کرد و تا حدود ۰.۹۵۵ برای هر توکن تتر نیز رسید.

شایان ذکر است که بی‌اعتمادی‌ها نسبت به تتر هنوز باقی است و قیمت هر توکن تتر در حال حاضر حدود ۰.۹۷۵ دلار معامله می‌گردد.

سایر ارزهای دیجیتال باثبات مانند USDC، دلار جمینی و TrueUSD نیز شاهد رشد‌های بین ۰.۲۵ تا ۳ درصدی بودند که دلیل آن انتقال سرمایه به سوی گزینه‌های مطمئن‌تر در بازار بود.

از سوی دیگر، ارز دیجیتال میکر (MKR) که دارایی دیجیتال پشتوانه پروژه میکر دائو محسوب می‌شود نیز ۱۴.۶۵ درصد کاهش یافت تا بدترین عملکرد را در بین ۲۵ ارز دیجیتال برتر بازار از خود نشان دهد. این اتفاق برخلاف بروزرسانی‌های اخیر این ارز دیجیتال برای تثبیت ارزش آن از طریق افزایش کارمزدها رخ داد.

در همین حال بازار ارزهای دیجیتال واکنش مثبتی نسبت به این قضیه نشان نداد و بیشتر ارزهای دیجیتال کاهش‌های قابل توجهی در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رساندند.

بیت کوین در بامداد روز جمعه در صرافی کوین‌بیس تا قیمت ۴۹۵۳ دلار کاهش یافت و در حال حاضر در این صرافی در محدوده قیمتی ۵۱۴۵ دلار معامله می‌گردد.

همچنین ویل آلرت (Whale Alert)، سرویسی در توییتر که تراکنش‌های بلاک چین را نظارت می‌کند، نیز ساعاتی پس از انتشار خبر تتر، انتقال ۳,۹۹۹ بیت کوین به ارزش ۲۰ میلیون دلار را از صرافی بیتفینکس به آدرس‌های کیف پول ناشناس اطلاع داد.

اقدامات اخیر نشان‌دهنده احساسات تریدرها نسبت به کاهش خطر معامله‌ کردن در صرافی متهم شده است که آن را با انتقال دارایی افراد نشان می‌دهد.

هرچند عده دیگری از سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند تا تنها سرمایه‌های خود را از تتر به سایر ارزهای دیجیتال باثبات مانند دلار سیرکل یا دلار جمینی تغییر دهد که موجب افزایش نسبی ارزش آن‌ها در برابر دلار شده است.

اتریوم روز گذشته بدترین عملکرد را در بین ۳ ارز دیجیتال برتر بازار از خود نشان داد و با ۶.۹۱ درصد کاهش به دنبال یافتن یک سد حمایت محکم در محدوده ۱۵۲ دلار است.

منبع: coindesk

دیدگاهتان را بنویسید