شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کیف پول لجر مورد حمله قرار گرفت!

کیف پول لجر مورد حمله قرار گرفت!
نوشته شده توسط مدیریت

لجر، سازنده کیف پول سخت افزاری ارزهای دیجیتال اخیرا هشدار داد که بدافزاری را شناسایی کرده است که اپلیکیشن دسکتاپ لجر لایو را با این بدافزار جایگزین می کند و از کاربران درخواست عبارات بازیابی را می کند.

طبق توییتی که توسط این شرکت منتشر شده است، این بدافزار برنامه دسکتاپ لجر لایو ابتدا درخواست یک آپدیت تقلبی می دهد و سپس از کاربران می خواد تا ۲۴ کلمه بازیابی خود را وارد نمایند. اما در واقع این اقدام فیشینگ است و کریپتو آنها به سرقت می رود.

لجر در توییتر خود بیان کرد:

هشدار: ما بدافزاری را شناسایی کرده ایم که جایگزین برنامه دسکتاپی لجر لایو می شود. پس از یک آپدیت تقلبی، از کاربرانی که به این بدافزار آلوده شده اند درخواست می شود تا عبارت بازیابی ۲۴ کلمه ای خود را وارد کنند. برای جلوگیری از این اقدام لطفا به بخش توصیه های ایمنی ما مراجعه کنید.

لجر در ادامه بیان کرد که این بدافزار تنها دستگاه هایی که به ویندوز متصل هستند را مورد هدف قرار داده است و به نظر می رسد بسیار هدفمند است به طوری که تنها در یک کامپیوتر یافت شده است. طبق گفته این استارت آپ فرانسوی، این بدافزار نمی تواند به کیف پول های لجر آسیب بزند یا سرمایه کاربران را از طریق آن به سرقت ببرد، مگر اینکه بتوانند کاربر را مجاب به وارد کردن عبارت بازیابی کنند و از این طریق سرمایه کاربر از دست می رود.

این شرکت بیان کرد کیف پول های سخت افزاری طراحی شده اند تا از دارایی های کریپتو در برابر چنین حملاتی محافظت کنند و برای کاهش چنین حملاتی آموزش و آگاه کردن کاربران بسیار مهم است.

قابل توجه است که این بدافزار زمانی پدیدار شد که این شرکت سرمایه ۲.۹ میلیون دلار از سامسونگ غول تکنولوژی دریافت کرده است. این اقدام ارزش شرکت لجر را تقریبا ۲۹۰ میلیون دلار کرد.

منبع cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید