شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مک‌آفی: بیت کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید!

مک‌آفی: بیت کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید!
نوشته شده توسط مدیریت

جان مک‌آفی یک بار دیگر بر پیش‌بینی خود درباره رسیدن قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار تاکید کرد.

جان مک‌آفی ثروتمندی است که شاید بیشتر به خاطر شرکت معروفش در زمینه امنیت دیجیتال (آنتی‌ویروس‌های مک‌آفی) شناخته شده باشد. او در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که قیمت بیت کوین تا پایان ۲۰۲۰ به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد. او وعده داده بود اگر این پیش‌بینی محقق نشد، جلوی دوربین دست به اقدامی عجیب و غیرمنتظره زده و بخشی از بدنش را جدا کرده و می‌خورد.

اما به نظر می‌رسد بازار نزولی و کم‌رمق ارزهای دیجیتال سبب نشده که خللی در اراده مک‌آفی ایجاد شود. او این بار اعلام کرده که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به اندکی کمتر از یک میلیون دلار خواهد شد. او در توئیتی در این زمینه گفته که از نظر ریاضی محال است این اتفاق نیفتد.

آیا ممکن است قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار برسد؟
بیت کوین در سال ۲۰۱۸ اوضاع خوبی نداشت. نزدیک به ۸۰ درصد از ارزش قیمت بیت کوین کاسته شد. در واقع بیت کوین از ۱۷۵۰۰ دلار در ژانویه ۲۰۱۸ به ۳۸۰۰ دلار در دسامبر رسید. این در حالی بود که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ از ۱۰۰۰ دلار به ۲۰ هزار دلار رسید.

پیش‌بینی مک‌آفی مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار اولین بار در همان دوره صعودی در دسامبر ۲۰۱۷ صورت گرفت. مک‌آفی گفته بود که بر اساس مدلی که به دست آورده، قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۷ به ۵ هزار دلار می‌رسد. از آنجا که در آن زمان، قیمت بیت کوین تقریبا دو برابر شد، مک‌آفی نیز پیش‌بینی قبلی خود (۵۰۰ هزار دلار برای پایان ۲۰۲۰) را دوبرابر کرد.

توئیت دوباره مک‌آفی نشانگر آن است که او همچنان به این پیش‌بینی خود پایبند است. با این وجود، بسیاری از علاقمندان به ارزهای دیجیتال بر این باورند که این پیش‌بینی بیش از حد خیالبافانه است، هر چند که با چاشنی داده‌های ریاضیاتی همراه باشد.

البته مک‌آفی تنها کسی نیست که به رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار باور دارد. ونس کاسارس (Wences Casares) که مدیرعامل شرکت ژاپو (Xapo) و یکی از مدیران پی‌پل است می‌گوید قیمت بیت کوین طی ۷ تا ۱۰ سال آینده به یک میلیون دلار خواهد رسید. البته او بر این باور است که احتمال محقق شدن این پیش‌بینی، ۵۰ درصد است.

منبع: ccn.com

دیدگاهتان را بنویسید