شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
سایر

ساتوشی ناکاموتوی مرموز یکی از ثروتمندان دنیاست!

ساتوشی ناکاموتوی مرموز یکی از ثروتمندان دنیاست!
نوشته شده توسط مدیریت

شخصیت مرموز و ناشناس ساتوشی ناکاموتو در بین 100 شخصیت برتر امور مالی قرار گرفت و افراد معروفی مانند مارک زوکربرگ، کریستینا گرجیوا و پل کروگمن را پشت سر گذاشت.

سایت ورس، ساتوشی ناکاموتو را به عنوان 44امین شخصیت قدرتمند جهان در امور مالی معرفی کرد. این نام مستعار می تواند نام یک مرد یا یک زن، یک فرد و یا یک گروه و یا یک سازمان باشد که در پی ایجاد بیت کوین، اولین پول الکترونیک همتا به همتا به عنوان یک روش پرداخت بوده اند. در حال حاضر این ارزها دارای یک بازار چند میلیارد دلاری شده اند که شامل هزاران سرمایه گذار مالی و فناوری است.

تغییر بازی
بیت کوین به افراد اجازه می دهد تا بتوانند ارسال و دریافت پول را به طور مستقیم و بدون نیاز به حضور و مراجعه به بانک یا موسسات مالی انجام دهند. بیت کوین این معاملات را بر روی یک لایه و شبکه عمومی به نام بلاک چین ذخیره و نگهداری می کند که عملا مانند یک بانک است. اما نسبت به بانک بسیار ارزانتر و سریعتر.

برخی از شرکت های پیشرو در جهان مانند IBM، بانک آمریکا، مسترکارت و جی پی مورگان به دنبال راه حل هایی مبتنی بر راه حل بیت کوین منبع باز، یعنی بلاک چین هستند.

همچنین بیت کوین به عنوان یک سلاح در برابر سیستم مالی ارزهای فیات عمل می کند. عرضه محدود بیت کوین باعث شده که آن را مانند طلا کمیاب در نظر بگیرند. این دلیلی است که دلالان خرید و فروش این ارز دیجیتال را در بازار مانند هر بازار مالی دیگر انجام دهند.

این روند و حدس و گمان ها باعث شده تا به گفته سایت ورس، ناکاموتو به عنوان یک فرد ثروتمند معرفی شود:

اعتقاد بر این است که ساتوشی ناکاموتو در حدود 980000 بیت کوین را در اختیار دارد. یعنی تقریبا 5 درصد از کل بیت کوین هایی که تا کنون عرضه شده است. زمانی که بیت کوین در بالاترین قیمت خود قرار داشت، این تعداد برابر 19.4 میلیارد دلار بود. این تعداد به قدری هسن که به ناکاموتو این امکان را بدهد تا بتواند بر بازار موثر باشد و در مورد قیمت بیت کوین تصمیم گیری کند.

بلاید مسترز ناکاموتو را پشت سر گذاشت
بلاید مسترز، مدیر اجرایی سابق شرکت دیجیتال اَسِت هولدینگ(Digital Asset Holdings) که یک شرکت توسعه دهنده بلاک چین در نیویورک است، در رتبه 27 قرار دارد. یک دهه تجربه وی در وال استریت به این شرکت کمک کرد تا بتواند مشتریان بزرگی را در بخش بانکی مانند بورس اوراق بهادار استرالیا و گوگل را داشته باشد. مسترز در دسامبر سال 2018 شرکت دیجیتال اَسِت را بنا به دلایل شخصی ترک کرد.

یکی دیگر از شخصیت های صنعت رمزنگاری که در این لیست قرار گرفته، کلی لوفلر است. وی که مدیرعامل شرکت باکت، پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین است، در این لیست در رتبه 72 قرار گرفته است. از جمله ویژگی های این پلتفرم می توان گفت که اگر باکت موفق شود، نه تنها اعتماد سرمایه گذار و پذیرش بیت کوین به عنوان دارایی را افزایش خواهد داد، بلکه باعث یک برتری جدی ICE نسبت به سایر افرادی که تازه وارد این بازار می شوند، خواهد شد.

نامزد جایزه نوبل
در سال 2015 ساتوشی ناکاموتو نامزد جایزه نوبل در علم اقتصاد شد. اما آکادمی سلطنتی علوم سوئد گفت که او تنها یک شخص ناشناس و مجهول است. جایزه Sveriges Riksbank که به یاد آلفرد نوبل در علوم اقتصاد اهدا می شود هرگز به فردی ناشناس و یا پس از مرگ وی، تعلق نمی گیرد.

جامعه رمزنگاری همیشه در مورد این مسئله ابهام دارد که آیا سازمان های دولتی در صورتی که روزی هویت ناکاموتو آشکار شود، چگونه با وی برخورد خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید