شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

از رقبای بیت‌کوین چه خبر؟

از رقبای بیت‌کوین چه خبر؟
نوشته شده توسط مدیریت

 

بیت کوین بار دیگر با افزایش قیمت مواجه شد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ درصد رشد داشت. در حالی که بعضی از آلتکوین ها حتی افزایش قیمت بیشتری نسبت به بیت کوین داشتند، اما آلتکوین های دیگر دچار کاهش قیمت شدند. در ادامه این خبر به ۵ ارز دیجیتال می‌پردازیم که در سال ۲۰۱۹ عملکرد بدتری نسبت به بیت کوین داشتند.

اتریوم
ارزش دومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار نسبت به بیت کوین کاهش یافته است. ارزش اتریوم نسبت به بیت کوین یا به عبارتی جفت ارز معاملاتی ETH/BTC در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۴ درصد کاهش یافته است. هرچند قیمت اتر ۳۱ درصد افزایش داشته است.

در این بین، شبکه اتریوم با افزایش رقابت مواجه است، مخصوصا اکنون که بایننس عرضه شبکه اصلی صرافی غیرمتمرکز خود به اسم بایننس چین را اعلام کرده است.

اگرچه چانگ پنگ ژائو صراحتا موضع خود را بیان کرده است که بایننس چین قصد ندارد با اتریوم رقابت کند، اما کاملا امکان پذیر است که پروژه های خاص، انتقال به بایننس چین را انتخاب کنند، مخصوصا با وجود افزایش قیمتی که در سال جاری شاهد آن بودیم.

توکن ریپل (XRP)
توکن ریپل (XRP)، آلتکوین دیگری است که افت ارزش قابل توجهی نسبت به بیت کوین داشته است. از شروع سال ۲۰۱۹، این ارز دیجیتال تقریبا ۴۰ درصد ارزش خود در مقابل بیت کوین را از دست داده است.

ریپل

نکته قابل توجه دیگر آن است که ریپل هم چنین نتوانست طی روند صعودی بازار در سال جاری شاهد افزایش قیمت باشد و قیمت خود XRP نیز حدود ۸.۵ درصد کاهش یافته است.

طبق گزارشات، ریپل با افزایش رقابت از جانب کوین های بانکی نظیر اولین ارز دیجیتال با پشتیبانی بانک به اسم JPM Coin و هم چنین نزدیکترین رقیب خود با نام استلار (XLM) مواجه است.

بیت کوین SV
اگرچه بیت کوین SV در ماه دسامبر ۲۰۱۸ وارد دنیای کریپتو شده است، اما مطمئنا این ارز دیجیتال روزهای بهتری را تجربه کرده است. ارزش این آلتکوین نسبت به بیت کوین ۵۵ درصد و قیمت آن ۳۰ درصد کاهش یافته است. هم چنین در سال جاری، ارزش بازار بیت کوین SV حدود ۴۵۰ میلیون دلار کمتر شده است.

افت بیت کوین SV عمدتا به دلیل حذف شدن از لیست صرافی های مهم ارز دیجیتال نظیر بایننس و کراکن بوده است. دلیل حذف شدن این کوین، شکایت کریگ رایت از کاربرانی است که وی را کلاهبردار خطاب کردند.

آیوتا (IOTA)
آیوتا پروتکلی است که مدعی است نسل بعدی فناوری دفترکل توزیع شده می‌باشد. متاسفانه به نظر می‌رسد که کلمات جالب و تجملی برای ارز دیجیتال اصلی این پروتکل، که میوتا (MIOTA) نام دارد، کافی نیست، به طوری که ارزش میوتا نسبت به بیت کوین ۴۰ درصد کاهش یافته است.

قیمت میوتا (MIOTA) نیز شرایط بهتری را پشت سر نمی‌گذارد. از شروع سال ۲۰۱۹ قیمت این ارز دیجیتال ۱۵ درصد افت داشته است که باعث شده است ارزش بازار میوتا ۱۲۰ میلیون دلار سقوط کند.

ترون (TRX)
علی رغم توسعه های مداومی که جاستین سان، موسس ترون اذعان داشته است، این ارز دیجیتال نتوانسته است طی عملکرد بسیار خوب بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹، به ارزش خود بیافزاید. اگرچه به کاهش بزرگ و مهمی در خصوص این ارز دیجیتال اشاره نشده است اما حقیقت این است که با افزایش ارزش سایر ارزهای دیجیتال، ترون عملکرد خوبی نداشته است.

ارزش ترون نسبت به بیت کوین یا همان جفت معاملاتی TRX/BTC با کاهش ۱۰ درصدی مواجه شده است. از نظر قیمت، شرایط کمی بهتر است. ترون از شروع سال ۲۰۱۹ توانسته است ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد که با در نظر گرفتن روند کلی بازار، قابل انتظار بود.

طبق گزارش سایت بیت کوینیست، هنگامی که صحبت از برگشت سرمایه می‌شود، بیت کوین تمام آلتکوین های دیگر را کنار می زند. به علاوه، آخرین روند بازار توانسته است قدرت نسبی بیت کوین نسبت به ارزش کلی بازار‌ ارز دیجیتال را برگرداند. اکنون شاخص تسلط بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال، ۵۳.۲ درصد است که نسبت به ماه گذشته تقریبا ۳ درصد افزایش داشته است.

منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید