شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت‌کوین سلطنت خود را پس می‌گیرد!

بیت‌کوین سلطنت خود را پس می‌گیرد!
نوشته شده توسط مدیریت

شاخص اندازه گیری قدرت نسبی بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال یعنی BTC Dominance، در چند روز اخیر مدام افزایش یافته است. این شاخص در زمان نگارش این خبر به ۵۴.۷ درصد رسیده است و بیت کوین هراه با ریزش آلتکوین ها در حال بازپس‌گیری سلطه‌ی خود بر بازار است.

بیت‌کوین کنترل را در دست می گیرد
تا اینجا ۲۰۱۹ سال خوبی برای بیت کوین بوده است و قیمت آن براساس آمار سایت coinmarketcap، از ابتدای سال ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین حدود ۴۶ درصد رشد یافته است و قیمت آن ر زمان نگارش این خبر قیمت آن به ۵۵۰۰ دلار رسیده است.

مارکت کپ بیت کوین در حال حاضر به ۹۷ میلیارد دلار رسیده است که ۵۴.۷ درصد کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را شامل می شود.

بسیار جالب است که رفتار کلی بازار به نوعی تغییر کرده است. در اوایل آپریل قیمت بیت کوین در عرض چند ساعت از ۴۱۵۰ دلار به ۵۳۰۰ دلار رسید، این در حالی بود که درصد تسلط بیت کوین بر کل بازار تقریبا ثابت بود و تغییری نکرد. این قضیه بیانگر آن است که آلتکوین ها جایگاه خود را حفظ کردند و بیشتر بر این مطب تاکید کرد که در فصل آلتکوین ها به سر می بریم.

اگرچه ضریب تسلط بیت کوین این اواخر افزایش یافته است. دیروز قیمت بیت کوین ۴.۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ یعنی ۵۶۰۰ دلار رسید. با وجود اصلاح جزئی قیمت ها شاخص سلطه ی بیت کوین تقریبا بالا باقی مانده است. در واقع سلطه ی ۵۴.۷ درصدی بیت کوین بالاترین میزان آن از دسامبر ۲۰۱۸ است.

بازار گویای همه چیز است
نگاه به بازار تصویری کلی از افزایش ضریب سلطه‌ی بیت کوین بر بازار را به ما ارائه می‌دهد. ۲۰ کوین اول بازار تقریبا همگی روز خونینی را پشت سر گذاشته اند و بیت کوین در این بین کمترین میزان ریزش را داشته است.

بزرگترین بازندگان امروز آنتولوژی (Ontology) و تزوس (Tezos) با حدود ۱۴ درصد ریزش بوده اند. از سوی دیگر توکن بایننس یعنی BNB که عملکرد چشمگیری در چند روز اخیر داشت و به رکورد قیمتی ۲۵ دلار هم دست یافت، امروز حدود ۸ درصد ریزش داشت و قیمت آن به ۲۲ دلار کاهش یافت.

منبع cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید