شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ضرر سنگین بنیان‌گذار ژاپنی سافت بانک از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

ضرر سنگین بنیان‌گذار ژاپنی سافت بانک از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

به گزارش خبرگزاری «وال استریت ژورنال» که ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) منتشر شد، «ماسایوشی سان»، یکی از میلیاردهای ژاپنی و از بنیان‌گذاران گروه مالی و بانکی «سافت بانک»، با سرمایه‌گذاری در بیت کوین، چیزی بیش از ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه را از دست‌داده است. به نقل از افراد آگاه و نزدیک به سان، وی این سرمایه‌گذاری را به توصیه «پیتر بریگر»، معاون بخش مدیریت دارایی‌های گروه شرکت‌های سرمایه‌گذاری «فورترس» (Fortress Investment Group) صورت داده است.

بنا بر گزارش‌ها، فورترس در سال ۲۰۱۳ بیت کوین خریداری می‌کند. در فوریه ۲۰۱۷، درست زمانی که «سافت بانک» این شرکت را خریداری نمود، دارایی‌های این شرکت که شامل ارزهای دیجیتال نیز می‌شوند، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار ارزش داشتند.

بااین‌حال، آقای سان، اواخر سال ۲۰۱۷، در دوران اوج قیمت در بازار ارزهای دیجیتال، با قیمت هر واحد ۲۰,۰۰۰ دلار، بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نمود و اوایل سال ۲۰۱۸ نیز با کاهش قیمت‌ها سرمایه‌های خود را به فروش رساند.

به نقل از خبرگزاری «بلومبرگ»، سرمایه خالص ماسایوشی چیزی در حدود ۱۸.۸ میلیارد دلار برآورد شده و این در حالی است که این رقم طی سال گذشته با رشد ۵۴ درصدی روبه‌رو بوده است.

گروه شرکت‌های «سافت بانک» در طرف دیگر سود سالانه ۶.۳ میلیارد دلار را عاید سهام‌داران خود می‌کند. در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸، «کوین تلگراف» گزارش کرد که این شرکت درحال‌توسعه سرویسی مبتنی بر بلاک چین است تا بتوان به‌وسیله آن بر روی تلفن‌های همراه، پرداخت بین اپراتوری را صورت داد. انتشار این خبر در حالی است که به‌تازگی «استیو وزنیاک»، از بنیان‌گذاران شرکت اپل نیز که ارزش خالص سرمایه‌هایش به بیش از صد میلیون دلار می‌رسد، اذعان کرد که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

کوین تلگراف در ماه ژانویه خبری را منتشر نمود که بر اساس آن ادعا می‌کرد وزنیاک پس از رسیدن قیمت بیت کوین به رقم بیست هزار دلار در دسامبر سال ۲۰۱۷، آنها را به فروش رسانده است.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید