شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

75 بانک همراه با پروژۀ بلاکچین جی‌پی‌مورگان

75 بانک همراه با پروژۀ بلاکچین جی‌پی‌مورگان
نوشته شده توسط مدیریت

75 بانک همراه با پروژۀ بلاکچین جی‌پی‌مورگان

پروژه‌ی مبتنی بر پرداخت بلاک‌چین که توسط جی‌پی‌مورگان (شرکت سرمایه‌گذاری چند ملیتی) هدایت می‌شود توانسته است ۷۵ بانک را با خود همراه کند.

روز سه‌شنبه Financial Times در گزارشی اعلام کرد شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات بانکی مانند Santander و Societe Generale در حال آزمایش شبکه‌ی اطلاعات بین بانکی (IIN) هستند. جی‌پی‌مورگان برنامه‌ی کار اشتراک‌گذاری اطلاعات را روی پلت‌فرم بلاک‌چین اختصاصی خود یعنی Quorom قرار داده است و از آبان ماه سال گذشته آن را با تعدادی از وام‌دهندگان آزمایش کرده است.

IIN، سر فصلی مشترک برای پرداخت‌های بین‌المللی است که به بانک‌ها اجازه می‌دهد اطلاعات لازم برای پرداخت را با سرعت و به آسانی به سایر بانک‌ها ارسال کنند. IIN با پلت‌فرم‌های قدیمی مانند SWIFT و استارتاپ‌هایی مانند Ripple رقابت می‌کند. ماریان لیک، مدیرمالی شرکت جی‌پی‌مورگان می‌گوید:

یکی از گران‌ترین و زمان‌برترین عناصر در فرآیند پرداخت‌های مرزی، این است که بانک‌ها باید به سوالات یکدیگر پاسخ دهند. امروزه پرداخت‌هایی که به تعامل دو بانک نیاز دارند تا دو هفته به تعویق می‌افتند اما تکنولوژی جدید زمان تأخیر را به چند دقیقه کاهش می‌دهد. سایر بانک‌ها نیز برای استفاده از این سرویس مشتاق هستند.

جی‌پی‌مورگان یکی از چندین بانکی است که قصد دارد فناوری بلاک‌چین را وارد سیستم مالی کند. پی‌ریزی پایه‌های تکنولوژی بیت‌کوین، استفاده از بلاک‌چین برای ایمن کردن اطلاعات و مشارکت در صنایعی مانند بانکداری از جمله پروژه‌های جی‌پی‌مورگان هستند. این شرکت همچنین در حال کار کردن روی پروژه‌های کوچک دیگر مبتنی بر بلاک‌چین است.

(منبع: zoomit)

دیدگاهتان را بنویسید