شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کاهش علاقۀ ماینرها به اتریوم

کاهش علاقۀ ماینرها به اتریوم
نوشته شده توسط مدیریت

تیم اصلی توسعه دهنده اتریوم به طور مداوم در حال کار بر روی بهبود و ایجاد تغییرات بلاک چینی است که اتریوم بر بستر آن ایجاد شده است. از طریق اطلاعاتی که در دسترس است، نظیر محبوبیت قراردادهای هوشمند، می‌توان این موضوع را مشاهده کرد.

از آنجایی که بازار ارز دیجیتال رشد گاوی را تجربه می کند اتریوم در تلاش است تا به دلیل همسان شدن قیمت اتریوم و هزینه استخراج آن، ماینرها را به شبکه جذب کند.

تاریخ های داخل زنجیره بیانگر چیست؟
آدرس های فعال اتریوم همانند بیت کوین، پس از ۹ ماه روند افزایشی را تجربه می کند (آدرس هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته تراکنش انجام داده اند)‌، این اتفاق مصادف با افزایش قیمت این دو کوین شده است.
این موضوع ثابت شده است که پس از امور جذب سرمایه، امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi دومین مورد پر کاربرد اتریوم است. پس از افزایش نرخ رشد چشمگیر از ماه سپتامبر سال گذشته، رشد حوزه امور مالی در ماه گذشته ساکن مانده‌ است و ممکن است نشان دهنده این باشد که به طور موقت به سقف رشد ساختاری خود رسیده است.
از ماه فوریه، تعداد کل تعاملات قرارداد هوشمند در حال افزایش بوده است و نزدیک به بالاترین میزان ثبت شده خود در ماه آوریل ۲۰۱۸ رسیده است. از آنجایی که بیش از یکسال است که تعداد ICO های جدید در سطح کمی قرار دارد، به نظر می‌رسد که افزایش استفاده از قرارداد هوشمند نشان دهنده افزایش اعتماد به این ابزار کاربردی است. ثبات هزینه گس نیز بیانگر این است که شبکه در حال نزدیک شدن به تمام ظرفیت خود است.

روند منفی هش ریت اتریوم
اتریوم نیز همانند بیت کوین از الگوریتم گواه اثبات کار استفاده می کند اما برخلاف بیت کوین، هش ریت اتریوم با روند صعودی بازار افزایش نیافت. قیمت های اخیر بازار نشان می دهد که استخراج اتریوم همچنان برای افراد زیادی سودآور نیست و نشانگر آن است که شبکه هنوز به تعادل نرسیده است. اتریوم در مقایسه با بیت کوین نرخ تورم بالایی دارد.

این واقعیت که اتریوم در آینده نزدیک به گواه اثبات سهام انتقال خواهد یافت ممکن است بر فقدان وجود ماینرها در شبکه تاثیر بگذارد. البته باید بیان کرد که تاریخ عرضه و پیاده سازی این آپدیت یکبار در سال جاری به تاخیر افتاده است.

نوسانات قیمت اتریوم
با وجود اینکه اتریوم به اندازه بیت کوین و دیگر آلتکوین ها روند افزایشی و گاوی را به همراه ندارد، اما در چند روز اخیر توانست به قیمت ۱۷۴ دلار برسد و دوباره به قیمت ۱۶۶ دلار کاهش یافت. اتریوم توانست از سطوح کلیدی و مهم ۱۶۹ و ۱۷۹ دلار عبور کند و به اندیکاتورها نشان داد که رسیدن به قیمت ۱۸۰ دلار و گذشتن از آن امکان پذیر است.

اتریوم در حال حاضر کاهش قیمت داشته است و قیمت آن ۱۶۹ دلار می باشد. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ اتریوم به قیمت ۸۴ دلار رسید، این سطح قیمت تا پیش از ماه می ۲۰۱۷ بی سابقه بود.

منبع bitcoinnews

دیدگاهتان را بنویسید