شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

بازار 15 ترلیون دلاری اینترنت اشیاء در آینده!

بازار 15 ترلیون دلاری اینترنت اشیاء در آینده!
نوشته شده توسط مدیریت

بازار 15 ترلیون دلاری اینترنت اشیاء در آینده!

 

اینترنت اشیا (IOT) یکی از فناوری های در حال توسعه و ترقی همراه با بلاک چین، هوش مصنوعی و دیگر فناوری های هوشمند است. اینترنت اشیا راه حل های مهیج جدیدی دارد که با سرعت افزاینده در حال آمدن هستند و این راه حل ها مشکلات اساسی دوران ما مانند تغییرات آب و هوا به علاوه آسان کردن زندگی روزمره بر روی زمین را نشانه گرفته اند.

نگاهی مختصر به بلاک چین، ارز دیجیتال و بازار هوش مصنوعی قبل از پرداختن به اینترنت اشیا خالی از لطف نیست. ترکیب این فناوری ها بسیار مستحکم می باشد و پتانسیل بالایی برای ایجاد تغییر دارد.

بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ بسیار ترقی کرد و قبل از افت سال ۲۰۱۸ به سمت ۱ ترلیون دلار حرکت می کرد و این افت باعث شد که این بازار تا ۲۰۰ میلیارد دلار پایین بیاید. بازار ارز دیجیتال هنوز هم با وجود افت عظیم بیش از ۷۰ درصد، ۵ برابر پایین ترین نقطه سال ۲۰۱۷ است.

اندازه صنعت ارز دیجیتال با کمک عرضه اولیه کوین ها در حال رشد است که باعث جمع کردن میلیون ها دلار از بازار شده و بازار ارز دیجیتال را در مقایسه با بازار ۶ میلیارد دلاری قبل از صعود ۲۰۱۷ به یک بازار ۲۰ میلیارد دلاری در ۲۰۱۸ تبدیل کرده است. فورم اقتصاد جهانی تخمین زده که تا سال ۲۰۲۷ ده درصد از شاخص GDB جهانی ۱۰۰ ترلیون دلاری از طریق فناوری های مرتبط با بلاک چین ایجاد خواهد شد.

هوش مصنوعی باعث می شود که ماشین ها مانند انسان ها عمل کنند و این فناوری انسان را از امور روزمره آزاد می کند و او را مشغول انجام امور سازنده تر می کند. هوش مصنوعی با فراهم آوردن جواب و کامل کردن وظایف ساده در حال آسان تر کردن زندگی ما می باشد. McKinsey پیش بینی کرده است که هوش مصنوعی سالانه بین ۳.۵ و ۵.۵ ترلیون دلار را در میان ۹ کسب و کار که در ۱۹ صنعت عملکرد دارند تا سال ۲۰۲۵ ایجاد می کند.

اینترنت اشیا
در اینجا نقل قولی عالی از Kevin Ashton آورده شده است که اینترنت اشیا را تجسم کرده و بسیاری نیز او را به عنوان پدر اینترنت اشیا معرفی کرده اند:

اگر ما کامپیوتر هایی داشتیم که همه چیز های لازم در مورد اشیا را می دانستند، با استفاده از داده هایی که آنها بدون هیچ کمکی از جانب ما جمع آوری کرده اند، ما قادر بودیم که به ردیابی و شمارش هر چیزی بپردازیم و در حد کلانی اتلاف، ضرر و هزینه را کاهش دهیم. ما می دانستیم که اشیا چه وقتی تعویض، تعمیر یا یادآوری نیاز دارند و می دانستیم که آیا آنها تازه هستند یا از بهترین کیفیت خود فاصله گرفته اند. ما لازم است که کامپیوتر ها را با ابزار های جمع آوری اطلاعات خودشان قدرتمند کنیم که در نتیجه آنها می توانند جهان را با همه برجستگیش برای خودشان ببینند، بشنوند و بو کنند. RFID و فناوری های حسگر کامپیوتر ها را قادر به مشاهده، شناسایی و درک داده های وارد شده به جهان می کنند بدون اینکه محدودیت های انسانی مطرح باشد.

ما امروزه در حال نزدیک تر شدن به رویا های Ashton می باشیم. تعداد ابزار های مجهز به اینترنت اشیا با سرعت افزاینده ای در حال رشد است و امروزه ماشین ها، لباس ها، ساعت های مچی و تقریبا همه چیز در حال متصل شدن به اینترنت می باشد. بنا بر آمار Statista تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۷۰ میلیارد ابزار به اینترنت متصل خواهد شد.

اینترنت اشیا

ما می توانیم توسعه روز افزون راه حل های اینترنت اشیا را از جانب شرکت های بزرگ مانند IBM، مایکروسافت، اینتل و Oracle ببینیم. راه حل های ابتکاری جدید در حال محبوبیت یافتن هستند و در حال حل مشکلاتی واقعی هستند که ما در زندگی روزانه با آنها مواجه هستیم. اینترنت اشیا در ترکیب با دیگر فناوری های هوشمند نقش مهمی در نجات سیاره ما و ایجاد پایداری بر روی زمین خواهند داشت. در نتیجه بازار اینترنت اشیا در حال تجربه رشد بالایی است و سرمایه زیادی را به سمت خود جذب می کند. سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار به بازار های اینترنت اشیا شناور می شود و پیش بینی می شود که درآمد سالانه شرکت های اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۰ متجاوز از ۴۵۰ میلیارد دلار باشد.

پتانسیل بالای بازار اینترنت اشیا
خوشبختانه وقتی که به پتانسیل بازار اینترنت اشیا نگاه می کنیم، در می یابیم انتظار نتایج خوب را باید از این سرمایه گذاری ها داشت.

بر طبق گزارش McKinsey با متصل کردن جهان فیزیکی و دیجیتال می توان تا سال ۲۰۲۵ مقدار ۱۱.۱ ترلیون دلار سالانه تولید کرد. این رقم در مقایسه با شاخص GDP جهانی ۱۰۰ ترلیون دلاری بسیار عظیم می باشد. علاوه بر این بر طبق گزارش Business Insiders Intelligence در مورد اینترنت اشا، تقریبا ۱۵ ترلیون دلار سرمایه برای اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۵ جمع آوری خواهد شد.

اینترنت اشیا

خرج کردن در اینترنت اشیا در حال رشد است و تخمین ها حاکی از افزایش این خرج کردن تا بیش از سالانه یک ترلیون دلار تا سال ۲۰۲۱ می باشد. این اعداد و ارقام شگفت انگیز هستند اما تعداد زیادی ابتکارات جدید از جانب شرکت های بزرگ و همچنین استارت آپ های جدید در حال ظاهر شدن هستند. این ابتکارات و نوآوری ها مشکلات واقعی را حل می کنند و زندگی راحتی را برای همگان فراهم می آورند.

(منبع: mihanblockchain)

دیدگاهتان را بنویسید