شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

از راه‌اندازی بلاکچین صرافی بایننس تا رشد بالای توکن آن

از راه‌اندازی بلاکچین صرافی بایننس تا رشد بالای توکن آن
نوشته شده توسط مدیریت

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس شبکه اصلی بلاک چین خود را راه‌اندازی کرده است و طبق اطلاعیه این شرکت تمامی توکن‌های بایننس کوین (BNB) در ۲۳ آوریل (۵ اردیبهشت) به شبکه اصلی که بایننس چین (Binance Chain) نام دارد، منتقل خواهند شد. با اعلام این خبر، بایننس کوین رکورد بالاترین قیمت تاریخ خود را شکست. بایننس اعلام کرد که پس از ۲۳ آوریل دیگر توکن‌های روی اتریوم خود یعنی نوع ERC-20 را به رسمیت نمی‌شناسد. بنابراین بهتر است قبل از روز ۲۳ آوریل اقدام به برداشت از بایننس نکنید زیرا در صورت برداشت به شما توکن ERC 20 داده خواهد شد نه توکن‌های جدید. البته امکان واریز توکن‌های ERC 20 به منظور تبدیل آن‌ها به توکن‌های جدید فراهم است. صرافی‌ بایننس به همراه چند کیف پول معتبر مانند لجر، کوینومی، تراست والت، انجین و … از انتقال توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند.

دسامبر سال ۲۰۱۸ بود که بایننس از برنامه خود برای راه‌اندازی بلاک چین رسمی خبر داد. هدف از این اقدام امکان معامله غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، صدور توکن‌های جدید و انجام غیرمتمرکز عرضه اولیه سکه (ICO) عنوان شده است. بر همین اساس صرافی غیرمتمرکز بایننس به زودی روی شبکه بلاک چین بایننس فعالیت خواهد کرد تا معاملات ارزهای دیجیتال را به صورت غیرمتمرکز انجام دهد. از نحوه کار این صرافی جدید فعلا اطلاع دقیقی در دسترس نیست.

طبق اعلامیه بایننس، اکسپلورر و کیف پول تحت وب از حدود روز ۲۳ آوریل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. توکن‌های جدید بایننس یا به اصطلاح BEP2 به اندازه‌ای که کاربران با توکن‌های اتریوم (ERC20) تبدیل کنند صادر خواهند شد و سپس توکن‌های ERC 20 سوزانده می‌شوند تا عرضه کل در این دو شبکه ثابت بماند. با انتشار این اخبار، قیمت بایننس کوین (BNB) که از چند ماه پیش روند صعودی را آغاز کرده بود، با رشد شدید ۹ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید. هم‌اکنون هر واحد بایننس کوین با قیمت حدود ۲۴ دلار معامله می‌شود. رکورد قبلی BNB در ۱۲ ژانویه سال ۲۰۱۸ رقم خورده بود.

(منبع: binance.org)

دیدگاهتان را بنویسید