شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بلاکچن انحصاری بایننس راه‌اندازی می‌شود!

بلاکچن انحصاری بایننس راه‌اندازی می‌شود!
نوشته شده توسط مدیریت

بایننس به صورت خیلی غیرمستقیم به راه اندازی صرافی غیر متمرکز خود طی امروز اشاره کرد. دقایقی قبل اکانت رسمی صرافی باینانس این پیام مبهم را توئیت کرد:

امروز به عنوان تاریخ تولد یک جنسیس بلاک (اولین بلوک زنجیره) جدید ثبت خواهد شد. کیا آماده اند؟

اگرچه این پیام به صورت صریح اشاره نکرد که این صرافی ثبت شده در مالتا منظورش چیست، اما واضح است که منظورش بلاک چین انحصاری این صرافی (Binance Chain) است که قرار است بستری برای صرافی غیر متمرکز (DEX) و توکن BNB باشد، نه بلاک چین بیت کوین.

مطالب مرتبط:
حذف شدن بیت کوین SV چه تاثیری بر روی بازار می گذارد؟

بایننس: بیت کوین کف قیمت خود را پشت سر گذاشت!

پیشتازی بایننس کوین (BNB)؛ افزایش ۲۰۰ درصدی این توکن!

در زمان نگارش این مقاله هنوز مشخص نیست که آیا این پلتفرم قصد دارد بلاکچین خود که قرار است بستر انتقال دارایی ها و محل صدور توکن ها باشد و صرافی غیر متمرکز (Binance DEX) را در یک روز منتشر کند. هممچنین زمان این اتفاق به شکل دقیق مشخص نیست اما احتمال دارد تا چند ساعت آینده رخ دهد. اگرچه ممکن است این خبر مثل یک حدس یا شایعه به نظر برسد، اما اینطور نیست.

براساس گزارش اخیر Coindesk در مصاحبه ای جدید در هفته ی بلاکچین پاریس، CFO باینانس Wei Zhou مدعی شده بود که تا آخر این ماه شرکتش از یک پلتفرم انقلابی در کنار شبکه ی اصلی Binance Chain، پرده برداری خواهد کرد. همچنین او اضافه کرد به زودی مدل تجاری شرکتش با ارائه ی صرافی که از سرورهای متمرکز و کارمزدهای بالا بی بهره است، دگرگون خواهد شد.

درآخر بعد از ۱۰ ماه صبر با نفس های حبس شده در سینه، کاربران این صرافی نامدار، در میان یک بازار کاملاً خرسی از یک صرافی غیرمتمرکز تمیز، کارآمد و با نامی بزرگ بهره مند خواهند شد.

اگر این لانچ بزرگ امروز بالاخره واقعاً اتفاق بیفتد، انتظار می رود بایننس به دنبال افتتاح پلتفرم مبادله ی فیات-به-کریپتوی خود در سنگاپور رشد زیادی را تجربه کند.

Zhou به یک نشریه ی تریدینگ گفته بود:

قصد داریم در هفته آینده پلفرم ساده خرید و فروش خود را در سنگاپور افتتاح کنیم که به کاربران این امکان را میدهد که با استفاده از دلار سنگاپور ارزدیجیتال (در حال حاضر فقط بیت کوین) خرید وفروش کنند.

در ماه های اخیر این استارتاپ، درگاه پرداخت فیات را در منطقه ی Jersey در بریتانیا، لیختن اشتاین، اوگاندا و پشتیبانی از کارت های اعتباری در وبسایت باینانس را شروع کرده است. همچنین این صرافی در استرالیا سرویس Lite Venture را راه اندازی کرده است که به کاربران محلی امکان خرید بیت کوین با پول نقد را می دهد.

سودهای متناوب بایننس در بازار خرسی
این دو لانچ مورد انتظار می تواند سودهای شوکه کننده ای را در این زمستان ارزهای دیجیتال برای باینانس رقم بزند. بایننس اخیراً مقداری از توکن های bnb خود را سوزانده است. این هفتمین باری است که بایینس توکن های خود را می سوزاند و حدود ۸۳۰ هزار bnb سوزانده شد و این بیانگر آن است که این پلتفرم در سه ماهه اول ۲۱۰۹، ۷۸ میلیون دلار بدست آورده است. در سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ این صرافی ۴۷ میلیون دلار و در کل سال ۲۰۱۸، ۴۰۰ میلیون دلار بدست آورده است و این یعنی سود بایننس در هر فصل ۶۶ درصد رشد داشته است. علاوه بر این؛ در سه ماه اخیر شاهد بازگشت قیمت بیت کوین و افزایش سود بایننس نیز بوده ایم.

منبع: ethereumworldnews

دیدگاهتان را بنویسید