شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

برزیل رکوردار مبادلۀ بیت‌کوین!

برزیل رکوردار مبادلۀ بیت‌کوین!
نوشته شده توسط مدیریت

برزیل، بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین، هنگامی که صرافی های این کشور بیش از 100 هزار بیت کوین را در طول 24 ساعت تجارت کردند، یک رکورد جدید برای مبادلات بیت کوین ثبت کرد. برزیل در همین راستا،گزارش داد که فعالیت اقتصادی آن در ماه فوریه به پایین ترین سطح خود در 9 ماه گذشته کاهش داشته است.

برزیل در طول 24 ساعت بیش از 100000 بیت کوین مبادله کرد
نبرد بین برزیل و آرژانتین برای برتری یافتن در بازار بیت کوین آمریکای لاتین به مقادیر جدیدی دست یافت. کوین تریدر مانیتور، یک ابزار کنترل، که روند حرکت قیمت بیت کوین را در برزیل تحلیل می‌کند، اعلام کرد که صرافی های رمزنگاری برزیل بیش از 100000 بیت کوین را در تاریخ دهم آوریل 2019 مبادله کرده اند.

افزایش حجم مبادلات بیت کوین با افزایش اخیر قیمت آن مصادف شد. در این افزایش، قیمت هر بیت کوین از مرز 20000 رئال (واحد پول برزیل) عبور کرد. در نتیجه مقدار کل مبادلات بیت کوین در تاریخ دهم آوریل به بیش از 2 میلیارد رئال (1 دلار آمریکا = 3.9 رئال برزیل) همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، رسید:

مشکلات اقتصادی برزیل باعث افزایش بیشتر قیمت بیت کوین می شود
قانون گذاران و بانک های سنتی، عملکرد صرافی های بیت کوین برزیل را مختل کرده اند. به عنوان مثال، حساب های بانکی چندین صرافی بیت کوین من جمله بیت کوین مارکت را بسته اند. این مشکل به این علت است که قاضیان تصریح کردند، بانک های سنتی به خواست خود قادر به فسخ کردن حساب های صرافی های رمزنگاری هستند.

اخیرا، بانک سانتاندر خودسرانه حساب صرافی بیت کوین مکس را بست. یک قاضی پس از یک جنگ دادگاهی، افتتاح مجدد حساب بانکی بیت کوین مکس را تکذیب کرد. اگر چه در تاریخ فوریه سال گذشته، یک قاضی دیگر این تصمیم را عوض کرد. به این دلیل که بانک سانتاندر نتوانست یک نامه کتبی که از قبل آماده شده باشد را دال بر پایان دادن به این قرارداد ارائه کند.

علیرغم موانع زیادی که در تلاشند توسعه بازار رمزنگاری را متوقف کنند، اصالت وجود اقتصاد برزیل به دنبال دیکته چیز دیگری است.

طبق خبرگزاری رویترز، در فوریه سال 2019، فعالیت اقتصادی این کشور در پایین ترین سطح خود در 9 ماه گذشته قرار داشت. رویترز افزود:

شاخص فعالیت اقتصادی IBC-BR بانک مرکزی، یک شاخص پیشرو برای تولید ناخالص داخلی (GDP) است که از ماه ژانویه تا فوریه 0.73 درصد سقوط کرد. این کاهش به دنبال یک سقوط اصلاحی به مقدار 0.31 درصد در ماه ژانویه اتفاق افتاد.

از اینرو، وجود مشکلات اقتصادی زیاد این کشور دلایلی بر افزایش فعالیت بازار رمزنگاری شد. همانطور که ریو تایمز بیان می کند:

به احتمال زیاد افت اقتصاد، دلیل افزایش حجم مبادلات ارزهای رمزنگاری در برزیل بوده است.

طبق گزارشاتِ روز یکشنبه، حجم مبادلات در صرافی لوکال بیت کوینز در سراسر آمریکای لاتین در حال افزایش است. به ویژه در مکزیک، به دنبال تهدید رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ جهت سخت گیری در ارسال پول نقد توسط مهاجران غیرقانونی، شاهد بیشترین حجم مبادلات خود در پزوس بود.

در عین حال، برزیل یک حجم نسبتا ثابت هفتگی را به مقدار حدود 1.6 میلیون رئال را دارد.

(منبع: coinsara.com)

دیدگاهتان را بنویسید