شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سیستم پرداخت جهانی در ده سال آینده بیت کوین است!

سیستم پرداخت جهانی در ده سال آینده بیت کوین است!
نوشته شده توسط مدیریت

سیستم پرداخت جهانی در ده سال آینده بیت کوین است!

نتایج تحقیقات جدید انجام شده نشان می دهد اگر رشد فعلی بیت کوین ادامه یابد ابن ارز دیجیتال از تمام سیستم‌های پرداخت فعلی مانند ویزا (Visa) و مسترکارت (MasterCard) در طول ۱۰ سال، پیشی خواهد گرفت.

 

بیت کوین چیست
کمپانی دیتا‌لایت (Data Light) ضمن اشاره به پیشرفت‌های سریع کریپتوکارنسی از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۰۹، بیان کرد کرد:بیت کوین از ویزا و مسترکارت عبور خواهد کرد. این موضوع با یک مطالعه که به مقایسه بیت کوین با ارائه‌کنندگان سیستم پرداخت سنتی شامل پی‌پل (PayPal) انجام شده است، بیان شد.

بیت کوین تنها در عرض ۱۰ سال، موفق به رقابت با رهبران صنعت سیستم پرداخت شده‌است. اگر بیت کوین این سرعت را حفظ کند، در 10 سال دیگر، از تمام رقبای خود فراتر خواهد رفت.

ویزا اولین بار در سال ۱۹۵۸ ظاهر شد و پس از آن مسترکارت در سال ۱۹۶۶ مورد استفاده قرار گرفت. PayPal که در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شد، پیش از این خود را به عنوان رقیبی برای مهره‌های قدیمی این صنعت مطرح کرده‌است، و این درحالی‌است که پیشرفت بیتکوین حتی از PayPal هم سریع‌تر است.

درعین‌حال دیتالایت (Data Light)، پیش‌بینی می کند بیت کوین با وجود موانع فنی فعلی‌اش ، به شبکه پرداخت برجسته جهان تبدیل خواهد شد.

درحال‌حاضر سیستم پرداخت بیتکوین بسیار برتر از پرداخت‌ها و انتقال‌های بین‌المللی است.

بهبود فنی شبکه بیت کوین برای تبدیل کردن آن به سیستم پرداخت اصلی دنیا
حمایت و نگاه مثبت دیتا‌لایت از Bitcoin ناشی از تجزیه و تحلیل فعالیت شبکه فعلی بیت کوین است. با وجود عقب‌ افتادن بیتکوین از نقش‌آفرینان مبتنی بر ارزهای فیات در مناطق خاصی مانند حجم عملیات، اما بیتکوین در جایی دیگر، برای مثال در مقدار متوسط تراکنش برتری دارد.

در سال ۲۰۱۸، متوسط تراکنش برای بیت کوین ۴۱،۶۱۵ دلار در مقایسه با ۹۰ دلار برای ویزا، ۸۰ دلار برای مسترکارت و ۵۸ دلار برای پی‌پل ثبت شده است. این موضوع به بیت کوین به عنوان یک روش برای انتقال مقادیر زیاد اشاره می‌کند، بطوریکه سرمایه‌گذاران به‌ دلیل ساختار هزینه‌ای در انتقال مبالغ بالا آنرا ترجیح می‌دهند.

بیت کوین
در اواخر سال ۲۰۱۸، کارمزد انتقال حتی بیشتر از قبل به نفع کاربران کاهش داشت، هزینه‌ها به پایین‌ترین حد رسید تا حتی پرداخت‌های بسیار کوچک هم از این طریق ارسال شوند و تراکنش‌ها بدون پرداخت هزینه‌های قابل‌توجه به ماینرها تایید شوند. در نهایت راه حل هایی نظیر شبکه لایتنینگ مساله رقابت در هزینه را حل خواهد کرد.

این تحقیق همچنین می‌گوید : روند نزولی (بازار خرسی) از سال ۲۰۱۸ پیش از رشد و ثبت رکوردی جدید نسبت به بالاترین رکوردهای ثبت‌شده تا‌به‌حال، شاهد یک نزول دیگر خواهد بود.

در جای دیگر ، دیتا‌لایت مزایای تمرکززدایی در Bitcoin را ذکر می کند، بطوریکه درحال‌حاضر بیش از ۱۰،۰۰۰ مرکز مستقل داده، شبکه بیت کوین را پشتیبانی می‌کنند. این درحالی‌ است که ۱۱۹ مرکز برای ویزا، ۹۸ مرکز برای مسترکارت و ۵۱ واحد برای پی‌پل وجود دارد.

تعداد آدرسهای Bitcoin که در حال حاضر حدود ۲۵ میلیون عدد هستند، به میزان قابل توجهی کمتر از تعداد کارتهای اعتباری در گردش است، اما موجودی در هر حساب نیز از شبکه پرداخت‌های موجود جلوتر می باشد.

منبع:bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید