شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

نگاهی به قیمت ارزهای دیجیتال

نگاهی به قیمت ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط مدیریت

بازار ارزهای دیجیتال در حالی که به سمت یک دامپ بزرگتر حرکت میکرد؛ دوباره به حالت سبز بازگشت. در نتیجه حذف BSV از صرافی باینانس بازار حالت ناپایداری پیدا کرد، ولی به سرعت ۵ میلیارد دلار به بازار رمزارزها بازگشت و حجم کلی بازار را به مقدار ۱۷۵ میلیارد دلار بازگرداند.

بیت کوین به عنوان رهبر ارزهای دیجیتال ۳ درصد صعود کرد تا پیش از یک اصلاح قیمت کوچک به بالاترین قیمت ۵ روز اخیر یعنی ۵۲۷۰ دلار دست یابد. سطح مقاومت بعدی بیت کوین ۵۴۰۰ دلار است که در پنجشنبه گذشته با آن برخورد کرده بود. عبور از این سطح مقاوت می تواند منجر به رسیدن به قیمت های بالاتری برای بیت کوین و به دنبال آن دیگر رمزارزها شود.

اتریوم هم صعود ۳ درصدی برادر بزرگترش را تکرار کرد تا به قیمت ۱۶۷ دلار دست یابد. اتریوم بعد از رالی قیمتی که هفته پیش تجربه کرد دیگر حرکت قیمتی مستقلی نداشته است و در حال حاضر سوار بر کشتی ارزهای دیجیتال است و از بیت کوین طبعیت می کند.

۱۰ کوین اول بازار، در طول بازه روز بازارهای آسیایی تقریباً همگی سبز هستند هرچند درصد ها کمی متفاوت هستند. BNB با ۴.۵ درصد رشد بهترین عملکرد را در این بین داشته و توانسته به مبلغ ۱۹.۷۵ دلار یعنی بالاترین رقم ۳ ماه اخیر دست یابد. مابقی هم به لطف رشد بیت کوین بین ۱ تا ۲ درصد افزایش قیمت داشته اند.

۲۰ کوین برتر بازار هم به جز دو آلت کوین، تقریباً همین روند را طی کرده اند. Tezos با پامپ ۱۰ درصدی به رقم ۱.۱۶ دلار به ازای هر واحد دست یافت. افزایش قیمتی که به نظر میرسد در نتیجه ی حمایت چند روز پیش وزیر اقتصاد فرانسه از XTZ باشد.

مونرو نیز رشد ۶ درصدی را تجربه کرده و توانسته به عدد ۶۸ دلاری به ازای هر واحد برسد. آنتولوژی (Ontology) هم ۴ درصد رشد داشته و BSV هم مطابق انتظار در حال کاهش قیمت است و در زمان نگارش این مقاله به زیر ۵۶ دلار رسیده است.

ترس از دست دادن فرصت (FOMO)؛ همه توجه ها به بت (BAT) است
جهش ناشی از FOMO امروز مربوط به توکن BAT است که ۱۲ درصد رشد داشته و حجم مبادلات روزانه ی آن به ۵۰ میلیون دلار رسیده است. پیشرفت و افزایش مقبولیت مرورگر بریو (Brave) و امکان ریز پرداخت ها با توکن BAT نیز بر روی این جهش قیمتی تاثیر گذار بوده اند.

درکنار Tezos چند آلت کوین دیگر هم امروز عملکرد خوبی داشته اند. این کوین ها عبارتند از : Theta ، WAX و Enjin Coin. ارز دیجیتالی ABBC Coin تنها کوینی است که امروز دامپ شده و قیمت آن ۸ درصد کاهش یافته. تعداد کمی هم امروز تغییر چندانی نداشته اند ولی اکثر کوین ها افزایش قیمت داشته اند.

ارزش کلی بازار به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده و ۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

بیت کوین عامل اصلی این جهش است و بازتاب آن در درصد سلطه ی بیت کوین بر بازار که به ۵۲.۴ درصد، یعنی بالاترین درصد ۲ ماه اخیر رسیده، قابل مشاهده است.

منبع: newsbtc

دیدگاهتان را بنویسید