شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
انواع ارزهای دیجیتال

ارزدیجیتالی بیت کوین sv

ارزدیجیتالی بیت کوین sv
نوشته شده توسط مدیریت

بیت کوین SV چیست؟
بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) که مخفف عبارت Bitcoin Satoshi Vision یا چشم انداز ساتوشی است، در تاریخ 26 نوامبر به مارکت کپ اضافه شده است و در حال حاضر بیش از 1.3 میلیارد دلار از حجم بازار کریپتوکارنسی ها را در اختیار گرفته است.

بیت کوین sv در حقیقت یکی از فورک های بیت کوین کش است که بعد از حدود 11 روز مبارزه بین توسعه دهندگان بیت کوین کش و درنهایت هارد فورک این ارز موجب شد تا شبکه این کوین به دو کوین مجزا تقسیم شود. بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV این دو کوین جدید هستند که به ترتیب با نام های بیت کوین کش و بیت کوین SV در بازار شناخته می شوند.

بیت کوین SV خود را شاخه ای از بیت کوین اصلی می داند.

خالق بیت کوین اس وی را می توان به نوعی کریگ رایت دانست که مدتی قبل خود را با عنوان ساتوشی ناکاماتو معرفی کرده بود ادعا داشت که خالق و سازنده بیت کوین است. این فرد که اکنون در استرالیا به سر می برد، اصلی ترین دلیل جدایی بیت کوین SV از بیت کوین کش می باشد و به نوعی می توان او را آغازگر نبرد هارد فورک بیت کوین کش دانست.

کریگ رایت، مأموریتی را برای بیت کوین اس وی (BSV) متصور است که در آن بلاک‌های یک ترابایتی توسط این ارز دیجیتال پردازش خواهد شد.

بر اساس پستی که وی در حساب توییتر خود در تاریخ ۲۹ نوامبر منتشر کرد، این مأموریت هدفی دو ساله برای او محسوب می‌شود. او در حساب توییتر خود نوشت:

بیت کوین SV
اولین تغییر رخ داده در هاردفورک بیت کوین اس وی افزایش چهار برابری سایز بلاک‌های قبلی و رساندن آن به ۱۲۸ مگابایت بود.

با این حال، در حال حاضر بلاک‌های BSV به دلیل کمبود تراکنش‌ها در شبکه آن، به‌طور متوسط حتی از بلاک‌های بیت کوین نیز کوچک‌تر است. BSV که یکی از سه نسخه مهم بیت کوین به شمار می‌رود، در حال حاضر دارای کوچک‌ترین بلاک‌ها بوده و در نتیجه کمترین تعداد تراکنش را داراست. رایت و همکارانش قصد دارند که این وضعیت را از طریق جذب همکاری با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای متعدد بر روی شبکه خود تغییر دهند.

هرچند ۲ سال، یک بازه زمانی بسیار طولانی محسوب نمی‌شود. به هر حال ۱۰ سال طول کشید تا بیت کوین به حد نسبی از پذیرش در جریان اصلی برسد. بیت کوین SV باید از طریق لایه Omni با بیت کوین، از طریق پروژه کرم‌چاله (Wormhole) با بیت کوین کش، اتریوم، نئو و ارزهایی مانند AELF که تازه وارد بازار شده‌اند، رقابت کند. اتریوم با فاصله زیادی محبوب‌ترین پلتفرم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز هوشمند است اما به‌عنوان یک شبکه، پیش از اینکه بتواند به تعداد تراکنش‌هایی که رایت برای بیت کوین اس وی پیش‌بینی کرده برسد، باید دست‌خوش بهبودهای اساسی پروتکل خود شود.

طبق معمول، پست توییتری رایت واکنش‌های منفی زیادی به همراه داشت. یکی از کاربران گفته است که با گذشت دو سال، رایت در زندان خواهد بود. یکی دیگر از واکنش‌ها مثبت بوده و به این موضوع اشاره داشت که بیت کوین اس وی فقط به کسب‌وکار بزرگی نیازمند است که به شبکه آن پیوسته و روند سلطه بر جهان را شروع کند.

 

بیت کوین SV

ما به این شبکه نیاز خواهیم داشت، پس خبر خوبی بود. می‌توانم کسب و کارهای زیادی را ببینم که به سمت بلاک چین هجوم می‌آورند. احساس می‌کنم زمانی که عملکرد خوبی از «اژدها» دریافت کردیم، دریچه‌های سیل خروشان گشوده خواهند شد. همان‌طور که آزمایشات نشان می‌دهد، اژدها می‌تواند در مورد کارمزدها، امنیت و فاکتورهای دیگر، شگفتی بیافریند.

پیش‌بینی هزینه فضای یک ترابایتی در دو سال آینده دشوار است ولی با نرخ کنونی، یک کاربر نهایی تجاری باید تنها برای فضای ذخیره‌سازی، هزینه‌ای اضافی بالغ‌بر ۳۰۰ دلار در هر ساعت را بپردازد. (بر اساس تعرفه استاندارد این صنعت که ۰٫۰۵ دلار برای هر گیگابایت در ماه است). احتمالاً می‌توان این رقم را با خریدی در مقیاس بزرگ تا ۴۰ درصد کاهش داد اما با این وجود، چشم‌انداز پیش‌رو احتمال قیمت‌های پایین‌تر برای خدمات فول‌نود بیت کوین اس وی را از بین می‌برد.

تحقق اهداف رایت به عوامل متعددی بستگی دارد که دقیقاً مطابق نقشه پیش رود و اگر این امر محقق شود، بخش قابل‌توجهی از تراکنش‌های جهان بر روی یک بلاک چین انجام خواهد شد که این موضوع به‌طور کلی برای ارزهای دیجیتال، اتفاق مثبتی خواهد بود. با این حال، تمرکززدایی برای اکثر افرادی که با ارزهای دیجیتال سر و کار دارند، مهم است و چشم‌انداز تمرکززدایی، با افزایش هزینه‌های مشارکت در این شبکه‌ها، کمرنگ‌ می‌شود.

 

ساز و کار بیت کوین SV
بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین بوده و بیت کوین SV یک فورک از بیت کوین کش. پس این سه کوین تقریبا یک ساز و کار مشابه را دنبال می کنند. بیت کوین SV همانند بیت کوین کش قابل استخراج می باشد اما در حال حاضر در لیست Coinmarketcap در میان کوین های غیر قابل استخراج قرار گرفته است. در حال حاضر حدود 17.5 میلیون از بیت کوین SV استخراج شده است و این عدد حداکثر تا 21 میلیون واحد، قابل افزایش می باشد.

بیت کوین اس وی در حقیقت دنباله رو راهی است که به آن چشم انداز ساتوشی یا Satoshi vision گفته می شود و پروتکل اصلی ساتوشی را در ارزهای رمزپایه دنبال می کند. اصلی ترین مشخصه بیت کوین SV ، سایز بلوک های 128 مگابیتی است که در مقایسه با سایز بلوک 32 مگابیتی بیت کوین کش، بسیار بزرگتر و مقیاس پذیر تر می باشد.

بیت کوین SV خود را یک ارز مستقل از بیت کوین کش می داند و بطور کلی خود را شاخه ای از بیت کوین اصلی می داند تا شاخه ای از بیت کوین کش.

(منبع: arzmonitor.com)

دیدگاهتان را بنویسید