شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ردپای تتر در افزایش قیمت بیت کوین

ردپای تتر در افزایش قیمت بیت کوین
نوشته شده توسط مدیریت

ارز با ثبات تتر هفته گذشته بار دیگر متهم شد که از طریق صدور جعلی میلیون ها دلار به صورت USDT قیمت بیت کوین را دستکاری کرده است.

اخیرا مجموعه توییت هایی از یکی از حساب های کاربری محبوب کریپتو به اسم Bitfinex’ed، متهم به صدور میلیون ها استیبل کوین USDT بدون پشتوانه و با هدف پشتیبانی از خرید توکن های خیالی برای افزایش قیمت بیت کوین شده است.

بر اساس گزارش ها این حساب کاربری نظارت بر اقدامات مالی صرافی بیتفینکس و تتر دارد، این شرکت طرح صدور کنترل نشده توکن های جدید را در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۹ (۱۹ فروردین) شروع کرده است. در این تاریخ، موجودی کل USDT به میزان ۴۱۷ میلیون توکن افزایش یافت.

این موضوع تنها مورد اتهام نسبت به تتر نیست و در گذشته نیز اتهام هایی وجود داشته است که تیم تتر همه این موارد را رد کرده است.

پروفسور جان گریفین در مصاحبه با بلومبرگ توضیح داد که رابطه بین قیمت بیت کوین و صدور USDT منجر به این نتیجه می شود که قصد دستکاری بازار وجود داشته است. به نظر می‌رسد تتر با این اقدام قصد تامین ثبات در تغییر قیمت بیت کوین را داشته است.

جان گریفین بیان کرد: من بازارهای بسیاری را مورد بررسی قرار داده ام. اگر تقلب یا دستکاری در بازار وجود داشته باشد در اطلاعات موجود ردی از خود به جای می‌گذارد. اثرات به جا مانده در اطلاعات بسیار با یک فرضیه دستکاری قیمت مطابقت دارند.

با وجودی که بسیاری از بازارها از نظر قانونی یک بازار خاکستری محسوب می شوند، باز هم این نوع از دستکاری ها غیرقانونی است.

دستکاری در قیمت بیت کوین برای اولین بار نیست
تتر دقیقا به همین دلیل قبلاً نیز به دادگاه احضار شده است. تتر و Bitfinex هر دو اینگونه استدلال می کنند که این اتهامات بی اساس است. مدیر ارشد اجرایی بیتفینکس در ایمیلی بیان کرد که این اتهامات بی اساس دروغین است و تاکنون نیز کسی نتوانسته است خلاف این امر را ثابت کند.

وی در ادامه گفت : بیتفینکس و تتر تا کنون در هیچگونه دستکاری قیمت یا بازار درگیر نبوده اند. صدور تتر نمی‌تواند برای افزایش قیمت بیت کوین یا هر کوین و توکن دیگری در بیتفینکس مورد استفاده قرار گیرد.

به تازگی تتر با حذف عبارت پشتیبانی یک به یک توکن ها با دلار فیزیکی، سروصدای زیادی در جامعه کریپتو به پا کرده است. با این حال تتر تا کنون هیچ بیانیه ای در خصوص اتهام اخیر و صدور توکن های اضافه خود منتشر نکرده است.

منبع: ethereumworldnews

دیدگاهتان را بنویسید