شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رابرت شیلر، برنده نوبل اقتصاد: من به حباب بیت‌کوین علاقه‌مند هستم!

رابرت شیلر، برنده نوبل اقتصاد: من به حباب بیت‌کوین علاقه‌مند هستم!
نوشته شده توسط مدیریت

رابرت شیلر، برنده نوبل اقتصاد: من به حباب بیت‌کوین علاقه‌مند هستم!

 

براساس مصاحبه‌ای که CNBC روز 13 اپریل با برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد، آقای رابرت شیلر انجام داده است، ایشان معتقد است که بیت‌کوین ممکن است یک حباب باشد، اما به این معنی نیست که این حباب خواهد ترکید و بیت‌کوین برای همیشه از بین خواهد رفت.

آقای شیلر که در حال حاضر استاد اقتصاد دانشگاه Yale است، بیت کوین را به عنوان “نمونه‌ی دیگری از رفتار مد گرایانه‌ی انسان تلقی می‌کند چون پر زرق و برق است.”

من به بیت‌کوین به عنوان یک حباب علاقمند هستم. البته به این معنی نیست که این حباب خواهد ترکید و بیت‌کوین از بین خواهد رفت. احتمالا تا مدتی همراه ما خواهد بود

شیلر تاکید می‌کند که او می‌داند “مردم هوشمند” در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، که شامل بسیاری از دانشجویان او نیز می‌شود، اما همچنین اضافه می‌کند که جذابیت کریپتو “داستانی است که فکر می‌کنم بسیار فراتر از شایستگی ایده‌ی آن پیشروی کند. و این رفتار بسیار روانشناسانه‌تر از چیزی است که توسط بخش علوم رایانه‌ای قابل توضیح باشد.”

براساس گفته‌های آقای شیلر، بخشی از ارزهای رمزینه “مد زودگذر” یا “حباب” است که سیاسی است، و مردمی که به دولت خود اعتماد ندارند، ممکن است وسوسه شده و در این ارزها سرمایه‌گذاری کنند.

در سپتامبر سال گذشته، آقای شیلر در برنامه‌ی Fast Money شبکه‌ی CNBC همراه با Brian Kelly حضور داشت که صحبت‌های یکسانی را نیز در آن برنامه در خصوص کریپتو ارائه کرد و گفت که “این کیفیت داستان است که در حال جذب چنین حجمی از علاقه‌ است”

(منبع: www.coinit.ir)

دیدگاهتان را بنویسید