شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت‌کوین اسکناسی می‌شود!

بیت‌کوین اسکناسی می‌شود!
نوشته شده توسط مدیریت

 

یک استارتاپ سوییسی، به منظور ساده تر شدن تبادل ارزهای دیجیتالی اسکناسی هوشمند تولید می کند. به گزارش کارگروه شبکه های اجتماعی سایبربان، به نقل از «شهر سخت افزار»؛ یک کمپانی سویسی فعال در عرصه تکنولوژی به تازگی شروع به تولید و انتشار اسکناس‌های هوشمندی به نام Tangem کرده است و در نظر دارد با استفاده از آن‌ها، به پول‌های رمزنگاری شده ماهیت فیزیکی ببخشد. این اسکناس‌ها که در اصل کارت‌های پلاستیکی هستند هم‌اکنون در یکی از فروشگاه‌های بزرگ سنگاپور در دسترس قرار گرفته‌اند.

بیت‌کوین اسکناسی می‌شود!

تانجم (Tangem)، یک کمپانی مستقر در سویس و سنگاپور با شرکایی در سرتاسر جهان است که به تازگی اسکناس‌هایی را با نام خودش به بازار عرضه کرده است. این کمپانی ادعا می‌کند که با این روش ضمن اعطای ظاهر فیزیکی به پول‌های رمزنگاری شده، می‌توان معاملات مطمئن‌تری را از طریق این ارزها انجام داد. در حال حاضر و به صورت آزمایشی، این اسکناس‌ها را می‌توان از طریق فروشگاه شهر Megafash Suntec کشور سنگاپور تهیه کرد و واحد‌های پولی در دسترس هم صرفاً به دو مقدار ۰.۰۱ بیت‌کوین (تقریبا ۹۶ دلار) و ۰.۰۵ بیت‌کوین (تقریبا ۴۸۲ دلار) محدود شد‌ه‌اند.

پس از خرید چنین اسکناسی شما با کارت پلاستیکی مواجه هستید که در آن یک چیپ سامسونگ مدل S3D350A به کار رفته است. این کارت/اسکناس از تکنولوژی NFC برای کارهای خود استفاده می‌کند و گزینه‌ی مناسبی برای تمامی کسانی است که در کنار علاقه به ارز‌های رمزنگاری شده، با ماهیت غیرقابل لمس آنان مشکل دارند. به طور کلی تانجم ادعای اسکانس هوشمندی را دارد که با فراهم آوردن یک کیف پول امن، زمینه را برای انجام راحت پرداخت‌‌های غیرقابل شناسایی مهیا می‌کند.

این کمپانی توضیح داده است که در زمان حاضر ۱۰۰۰۰ واحد از اسکانس‌های اشاره شده را تحویل داده و تولید میلیون‌ها واحد دیگر از آن هم شروع شده است. همچنین در شرایط فعلی صرفاً ارز رمزنگاری شده‌ی بیت‌کوین با اسکناس‌های هوشمند آنان تطابق دارد ولی با این حال کاملاً قابل پیش‌بینی است که در آینده‌ی نزدیک دیگر ارز‌های رمز‌نگاری شده‌ی پیشرو بازار را هم به توان در این کارت‌ها ذخیره کرد.

منبع: سایبربان

دیدگاهتان را بنویسید