شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

چه کسی قدیمی‌ترین بیت‌کوین استخراج شده را داشته است؟

چه کسی قدیمی‌ترین بیت‌کوین استخراج شده را داشته است؟
نوشته شده توسط مدیریت

 

در پاسخ به سوال «چه کسی قدیمی‌ترین بیت‌کوین استخراج شده را داشته است؟» عضوی ناشناس امضایی را به اشتراک گذاشت که مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ دقیقا یک هفته پس از ایجاد بیت‌کوین بود.

به گزارش ایسنا به نقل از کریپتو، انجمن‌های آنلاین بخشی جدایی‌ناپذیر از داستان منشأ بیت‌کوین هستند، جایی که ساتوشی ناکاموتو و همکاران برای بحث و گفت‌وگو و ایجاد یک سیستم مالی مخرب از ابتدا همکاری کردند. یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های بیت‌کوین با نام bitcointalk.org هنوز به بحث‌های تاریخی پیرامون ایجاد بیت‌کوین ادامه می‌دهد.

به تازگی یکی از اعضای کنجکاو این انجمن به دنبال شناسایی اولین استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بود که در کمال تعجب، یکی از اعضای ناشناس امضایی را به اشتراک گذاشت که مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ یعنی یک هفته پس از به وجود آمدن بیت‌کوین بود.

پس از تایید مشروعیت قدیمی‌ترین امضایی که تا به امروز پیدا شده است مشخص شد که این امضا توسط یک حساب کاربری جدید در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ با نام مستعار OneSignature پست شده است.

 

سابقه حساب OneSignature هیچ دخالت دیگری در انجمن نشان نمی‌دهد بنابراین تأیید می‌کند که هدف از ایجاد آن فقط نشان دادن قدیمی‌ترین پیام امضا شده بوده است. جستجوی عمیق‌تر در نام کاربری یک حساب توییتر محافظت شده را نشان می‌دهد که در اکتبر ۲۰۰۹ ایجاد شده است.

افشای این امضا با قدمت دوره پیدایش بیت‌کوین، تأیید می‌کند، افرادی که در ساخت میراث بیت‌کوین دخیل هستند، اکوسیستم را به دقت زیر نظر دارند و در عین حال هر از چند گاهی کنجکاوی عموم را برطرف می‌کنند.

علیرغم موانع نظارتی طی یک دهه و بازارهای نزولی طولانی‌مدت، بیت‌کوین توانسته است همیشه در صدر قرار گیرد اما کاهش ارزش بیت‌کوین استرس را به اکوسیستم استخراج افزوده است. در حال حاضر درآمد استخراج بیت‌کوین بر حسب دلار آمریکا به کمترین میزان در دو سال اخیر و به ۱۱.۶۷ میلیون دلار رسیده است، این رقم آخرین بار در دوم نوامبر ۲۰۲۰ مشاهده شده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۸۶۴.۷۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۴۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۲۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۲ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳.۶۵ میلیارد دلار است که ۱۱.۳۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۴۶ میلیارد دلار است که ۷.۳۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۰.۵۳ میلیارد دلار است که ۹۰.۷۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

منبع: ایسنا

چه کسی قدیمی‌ترین بیت‌کوین استخراج شده را داشته است؟

دیدگاهتان را بنویسید