شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

حدس ایلان ماسک: ادامۀ رکود جهانی تا بهار 2024

حدس ایلان ماسک: ادامۀ رکود جهانی تا بهار 2024
نوشته شده توسط مدیریت

حدس ایلان ماسک: ادامۀ رکود جهانی تا بهار 2024

ایلان ماسک اخیراً در توییتر خود گفته حدس می‌زند رکود جهانی تا بهار سال ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد. او می‌گوید رکود جنبه‌ مثبتی هم دارد و آن این است که فعالیت شرکت‌هایی که نباید وجود داشته باشند، متوقف می‌شود.

این میلیاردر مشهور پیش‌بینی خود را در واکنش به یکی از توییت‌های جدید بیلی مارکوس (Billy Markus)، هم‌بنیان‌گذار دوج کوین منتشر کرده است.

مارکوس در توییت خود به‌نوعی با مسئله رکود اقتصادی در سراسر جهان و آخرالزمان هسته‌ای شوخی کرده و گفته بود:

آمارهای مربوط به همه‌گیری کرونا واقعاً پایین هستند. تصور می‌کنم اکنون باید نگران رکود قریب‌الوقوع در سراسر جهان و آخرالزمان هسته‌ای باشیم.

ماسک در واکنش به این توییت نوشت: «بسیار خوب می‌شود اگر بتوانیم یک سال کامل را بدون هیچ رویداد وحشتناک جهانی سپری کنیم».

او در پاسخ به سؤال کاربری دیگر درباره رکود جهانی نوشت:

این فقط یک حدس است؛ اما احتمالاً [رکود جهانی] تا بهار سال ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد.

زمانی که از ایلان ماسک درباره شدت این رکود پرسیدند، پاسخ داد که بسته به وضعیت شرکت‌ها و عوامل درگیری با این موضوع، شدت رکود نیز می‌تواند متفاوت باشد.

او دراین‌باره گفته است:

تسلا و اسپیس ایکس در شرایط خوبی به سر می‌برند، اما شرایط بسیاری از شرکت‌ها این‌گونه نیست. رکودها جنبه مثبتی هم دارند و آن این است که فعالیت شرکت‌هایی که نباید وجود داشته باشند، متوقف می‌شود.

برخی کارشناسان همچنان درباره اینکه آیا جهان اکنون در رکود به سر می‌برد یا هنوز به آن ورود نکرده است، اختلاف‌نظر دارند. با این حال، عده‌ای بر این باورند که اگر فرض کنیم در حال حاضر اقتصاد در رکود قرار نگرفته است، با ادامه روند افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، مطمئناً سروکله رکود هم پیدا خواهد شد.

استنلی دراکنمیلر (Stanley Druckenmiller)، سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی، ماه گذشته پیش‌بینی کرده بود بانک مرکزی آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۳ برای کاهش تورم مجبور به تن‌دادن به ایجاد رکود خواهد شد.

منبع: cryptopotato

حدس ایلان ماسک: ادامۀ رکود جهانی تا بهار 2024

دیدگاهتان را بنویسید