شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

خطر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال

خطر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال
نوشته شده توسط مدیریت

خظر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین دیشب مجددا به محدوده حمایت شکسته شده خود (۱۹,۴۶۴ دلار) سر زد و معامله‌گران را امیدوار کرد تا با بسته شدن کندل روزانه بالای سطح ۱۹,۶۰۰ دلار، ریزش اخیر را بی‌اعتبار کند و تنها به شکل یک تله خرسی مطرح کند. اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و کندل روزانه پایین‌تر از این سطح بسته شد.

نکته امیدوارکننده نمودار قیمت بیت کوین این است که هنوز کندل روزانه‌ای زیر حمایت ۱۸,۷۷۴ دلار بسته نشده است. در صورتی که این اتفاق در روزهای آینده بیفتد، می‌توان گفت که گاوها تا حد زیادی برای موج بعدی نزولی تسلیم شده‌اند. در آن صورت حتی شانس تشکیل الگوی کف ۲ قلو نیز بسیار کاهش خواهد یافت و احتمال دارد این بار ناحیه ۱۷,۶۰۰ دلار نیز حمایت خود را از دست بدهد.

در تایم فریم ۴ ساعته اوضاع کمی بهتر است. شاخص RSI به وضوح واگرایی صعودی را نشان می‌دهد. به زبانی ساده‌تر دره با قیمت پایین‌تر تقاضای خرید بیشتری را به خود جلب کرده است که نشانه‌ای مثبت است. این قضیه شانس اینکه قیمت به سمت سقف کانال نزولی (خطوط نارنجی) پیشروی کند را بالا می‌برد. در حال حاضر برای شکست این کانال، قیمت بیت کوین نیاز دارد که با حجم معاملاتی بالا به بالاتر از سطح ۱۹,۸۰۰ دلار برسد.

در طرف مقابل اگر بیت کوین نتواند از این کانال نزولی خارج شود، احتمال این قضیه می‌رود که با افت دوباره قیمت، شاخص RSI هم با کاهش یافتن خط روند صعودی خود را بشکند.

در همین تایم فریم میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای (خط زرد) اکنون در سطح ۱۹,۳۲۳ دلار قرار دارد و میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای (خط آبی) در ۱۹,۶۹۵ دلار قرار دارد. برای تغییر روند در این تایم فریم قائدتا باید خط زرد از پایین خط آبی را قطع کند که این بدین منزله خواهد بود که BTC بتواند برای چند دوره ۴ ساعته خود را در نزدیکی خط آبی حفظ کند (محدوده ۱۹,۶۰۰ دلار) یا در حالت دوم با اقتدار صعود داشته باشد و خود را از این ناحیه دور کند.

بنابرین این طور می‌توان نتیجه گرفت که روزهای آینده آخرین شانس‌های بیت کوین برای حفظ حمایت کانال ۱۸,۰۰۰ دلار خواهد بود و شکست خط روند صعودی شاخص RSI به منزله تایید عکس این موضوع خواهد بود.

خطر ریزش بیشتر قیمت بیت کوین در چه صورتی برطرف می‌شود؟
در حال حاضر می‌توان گفت بسته نشدن کندل روزانه‌ای زیر سطح ۱۸,۷۷۴ دلار و همین‌طور شکسته نشدن خط روند صعودی شاخص RSI در تایم فریم ۴ ساعته مهم‌ترین نشانه‌های حمایتی بیت کوین هستند. در صورت اتفاق افتادن هر کدام از این ۲ موضوع خطر ریزش بیشتر برای BTC احساس می‌شود.

منبع :mihanblockchain

خظر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال

خظر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال

خظر سقوط بیشتر بیتکوین چگونه برطرف می‌شود ؟ تحلیل تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید