شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

فیس کوین مانند بیت کوین امن و غیرمتمرکز نیست!

فیس کوین مانند بیت کوین امن و غیرمتمرکز نیست!
نوشته شده توسط مدیریت

گزارش شده که فیس بوک، تلگرام و سیگنال قصد دارند ارزهای خود را برای پلتفرمشان راه اندازی کنند. اما طبیعت متمرکز آنها به این معنا است که این ارزها امن، غیرمتمرکز و مقاوم به سانسور و فیلترینگ نیستند. برخلاف بیت کوین.

تلاش فیس بوک مناسب است، اما فیس کوین ارز رمزنگاری نخواهد بود
غول های رسانه های اجتماعی در حال حاضر قصد دارند تا وارد فضای ارزهای رمزنگاری شوند. آنها قصد دارند تا ارز رمزنگاری را به میلیاردها کاربر خود معرفی کنند. ناتانیل پوپر و مایک اسحاق دو روزنامه نگار در زمینه فناوری می گویند:

پیام رسان های اینترنتی مانند فیس بوک، تلگرام و سیگنال در حال برنامه ریزی برای ارائه ارزهای رمزنگاری جدید، در سال آینده هستند. به این معنی که کاربران می توانند به مخاطبانشان در سیستم های پیام رسان پول ارسال کنند. چیزی مشابه پی پل یا ونمو که اجازه انتقالات بین المللی را می دهد.

برای مثال فیس بوک به این منظور به تازگی کارشناسانی از جمله کارشناس بلاک چین برای پرداخت های بازار و مدیر برنامه فنی استخدام کرده است.

طرح های فیس بوک جهت معرفی یک ارز دیجیتال برای میلیاردها کاربر فعال در واتساپ است. در گزارش پوپر و اسحاق آمده:

فیس بوک قصد دارد با صرافی های رمزنگاری، در مورد فروش ارز فیس بوک به مصرف کنندگان وارد مذاکره شود. گفته شده که چهار کاندید برای این منظور وجود دارد.

علاوه بر این، تلگرام در حال توسعه یک ارز رمزنگاری برای استفاده بیش از 200 میلیون کاربر فعال است. یکی دیگر از پیام رسان های متمرکز بر حریم خصوصی، یعنی سیگنال، ارز دیجیتال خود به نام موبایل کوین را توسعه می دهد.

توکن های جدید تا حدی مستقل
با این وجود، به نظر می رسد این شرکت ها بر روی ارزهای دیجیتالی کار می کنند که بتوانند به طور غیر متمرکز بر روی شبکه ای از رایانه ها وجود داشته باشند. یعنی تا حدی از شرکت هایی که آنها را ایجاد کرده اند مستقل باشند.

با این حال این ارزها تا حدی تحت کنترل شرکت های سازنده هستند. بنابراین قابل مقایسه و مطابقت با بیت کوین که هیچ کس آن را کنترل نمی کند، نیستند.

به این معنی که فیس کوین هرگز مستقل از یک دولت، شرکت یا ارائه دهنده خدمات مالی نخواهد بود. بعلاوه هیچ یک از این ارزها یک خالق ناشناس ندارند. توکن های دیجیتال توسط شرکت ارائه دهنده آنها مورد برنامه ریزی قرار می گیرند. عرضه آنها محدود نخواهد بود و دسترسی آنها در سیستم پولی آزاد نیست.

(منبع: کوین‌سرا)

دیدگاهتان را بنویسید