شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

صرافی یونی سواپ در حال گفتگو با ۷ پروتکل وام‌دهی NFT

صرافی یونی سواپ در حال گفتگو با ۷ پروتکل وام‌دهی NFT
نوشته شده توسط مدیریت

صرافی یونی سواپ در حال گفتگو با ۷ پروتکل وام‌دهی NFT

صرافی یونی سواپ اعلام کرد در حال گفتگو با ۷ پروتکل وام‌دهی NFT است و قصد دارد بخش NFT خود را به کمک این پروتکل‌ها تبدیل به یک پلتفرم مالی کند.

به نقل از کوین تلگراف، اسکات لوییس (Scott Lewis)، رییس بخش NFT صرافی یونی‌ سواپ در توییتر خود پستی منتشر کرده است که نشان می‌دهد یونی سواپ در حال مذاکره با چندین پروتکل وام‌ NFT است تا محصول NFT خود را مالی‌سازی (Financialize) کند.

لوییس در این توییت، تاکید کرد یونی سواپ علاقه‌مند است با مشکلات نقدینگی و «عدم تقارن اطلاعاتی» در مورد توکن‌های بی‌همتا (NFT) مقابله کند.

کاربران واکنش‌های متفاوتی به این توییت نشان دادند. برخی این تصمیم را گامی در جهت استحکام بخشیدن به آینده دیفای دانستند و برخی انگیزه‌ یونی سواپ برای مالی‌سازی NFT را زیر سوال بردند و به مزایای لیکوئید شدن کاربران برای صرافی اشاره کردند.

طی چند ماه گذشته، صرافی یونی سواپ برای گنجاندن NFT در خدمات خود گام‌های بزرگی برداشته است.

یونی سواپ در ماه ژوئن (خرداد)، سرویس خرید Genie را معرفی کرد که یک پلتفرم تجمیع بازار NFT است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را در پلتفرم‌های مختلف بیابند و معامله کنند.

لوییس مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد یونی سواپ قصد دارد با پشتیبانی کامل سودوسواپ (Sudoswap) سرویس معاملات NFT‌ را ارائه کند. سودوسواپ امکان تعاملات ناشناس NFT و ایجاد استخرهای نقدینگی NFT را فراهم می‌کند.

 

ایجاد بنیاد یونی سواپ با ۸۶ میلیون رای موافق تصویب شد
دو تن از مدیران سابق آزمایشگاه Uniswap یک طرح ۷۴ میلیون دلاری برای بنیاد جدید Uniswap پیشنهاد داده بودند که پس از دریافت بیش از ۹۹٪ آرا از دارندگان توکن یونی به تصویب رسید. هدف این بنیاد ساده‌سازی برنامه کمک‌های مالی Uniswap و تقویت حاکمیت اعلام شده است.

دوین والش (Devin Walsh)، مدیر سابق Uniswap Labs که اکنون به عنوان مدیر اجرایی بنیاد یونی سواپ فعالیت می‌کند، نتایج را در روز چهارشنبه در توییتی به اشتراک گذاشت و اعلام کرد پیشنهاد ایجاد این بنیاد به تصویب رسیده است.

به گفته وب سایت Uniswap، آرای موافق بیش از ۸۶ میلیون یا ۹۹٪ از کل آرا را تشکیل داد و تنها ۷۷۰ رای مخالف وجود داشت. جالب اینجاست ۵ آگوست (۱۴ مرداد) که این پیشنهاد برای اولین بار مطرح شد با واکنش‌های متفاوتی از طرف جامعه روبرو شده بود.

والش گفت اولویت بنیاد یونی سواپ در حال حاضر جذب نیروهای با استعداد و تقویت جامعه است.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید