شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

حذف عبارت بلاک‌چین از دو صندوق بورس امریکا

حذف عبارت بلاک‌چین از دو صندوق بورس امریکا
نوشته شده توسط مدیریت

بلومبرگ در ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) به نقل از منابع آگاه نوشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از دو صندوق سرمایه‌گذاری درخواست کرد تا واژه «بلاک چین» را از نام خود حذف کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) امپلیفای (Amplify) و ریلیتی شیرز (Reality Shares) در پرونده‌های اولیه خود به بلاک چین اشاره کردند. به گفته این منبع آگاه، این دو صندوق بر آن شدند تا در دقایق آخر سال ۲۰۱۸ نام خود را عوض کنند.

علی‌رغم حذف کلمه بلاک چین دستگاه نمایش بهای سهام این دو صندوق هنوز به این فناوری اشاره دارد. صندوق‌های امپلیفای به عنوان BLOK خرید و فروش می‌شوند، در حالی‌که این محصول به عنوان ETF تبدیل اشتراک داده، توصیف شده است.

ریلیتی شیرز از عنوان BLCN استفاده می‌کند و محصول خود را به عنوان ETF نسل بعد اقتصاد نزدک، توصیف می‌کند.

علاوه بر این، بلومبرگ مدعی شده است که صندوق‌های مرتبط به بلاک چین دیگری نیز بودند که به درخواست SEC نام خود را تغییر دادند.

بر اساس قانون شرکت‌های‌ سرمایه‌گذاری در سال ۱۹۴۰، شرکت‌ها نباید از عناوین فریبنده و گمراه‌کننده در اسامی خود استفاده کنند. در سال ۲۰۰۱، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، برای روشن‌سازی این دستورالعمل، قانون انتخاب نام (Rule 35d) را به تصویب رساند. بنابراین صندوق‌ها ملزم شدند که از همخوانی حداقل ۸۰ درصد از دارایی‌هایشان با نام‌هایشان اطمینان حاصل کنند.

به گزارش بلومبرگ، SEC به دلیل افزایش تعداد ETF ها که توسط صندوق‌های برای سرمایه‌گذاری در طیف وسیعی از خدمات و پروژه‌ها، در حالت آماده باش به سر می‌برد و اعلام خطر کرده است.

رسانه‌ها اظهار دارند که تعداد دارایی‌های این صندوق‌ها بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ تقریبا سه برابر شده است و بیش از ۱۰ درصد ازETFهای جدید در سال ۲۰۱۸ موضوع خاصی را هدف قرار دادند.

پیش‌تر، در اوایل سال ۲۰۱۸، SEC به شرکت‌های آمریکایی که نامشان را تغییر می‌دهند تا شامل عبارت «بلاک چین» شود، هشدار داده بود که به زودی با افزایش بررسی و نظارت از جانب قانون‌گذاران مواجه خواهند شد.

جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، به تازگی خاطرنشان کرد که صنعت ارز دیجیتال در آینده نزدیک در کانون توجه قانون‌گذاران باقی خواهد ماند. او بر این باور است که راهی برای انطباق این صنعت با قانون‌های اوراق بهادار فدرال وجود دارد.

در اوایل ماه آوریل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، دستورالعملی برای تعیین این‌که آیا دارایی‌های دیجیتال قراردادهای سرمایه‌گذاری را تشکیل می‌دهند منتشر کرد. این آژانس همچنین اعلام کرد که عرضه اولیه سکه استارتاپ Turnkey یک توکن اوراق بهادار نبود.

(منبع: ارز دیجیتال)

دیدگاهتان را بنویسید