شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اتریوم به سرویس پاداش‌دهی توییتر اضافه شد

نوشته شده توسط مدیریت

اتریوم به سرویس پاداش‌دهی توییتر اضافه شد

شبکه اجتماعی توییتر بالاخره انعام‌دهی (تیپینگ) با اتریوم را برای کاربران خود فعال کرد. با این حال این قابلیت هنوز ایراداتی دارد و از دامنه‌های سرویس نام اتریوم پشتیبانی نمی‌کند.

در سپتامبر سال گذشته، توییتر پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین را از طریق سرویس انعام‌دهی «تیپ جار» خود فعال کرد. پس از آن شایعات زیادی مبنی بر اضافه‌شدن اتریوم به تیپ جار مطرح شد و بالاخره، روز چهارشنبه این شبکه اجتماعی معروف اعلام کرد مجموعه‌ای از خدمات پرداختی جدید از جمله اتریوم را به این سرویس اضافه کرده است.

استفاده از اتریوم در سرویس تیپ جار توییتر ساده است و کاربران ابتدا باید قابلیت تیپینگ یا انعام‌دهی توییتر را فعال کرده و پس از آن یک آدرس اتریوم به اکانت خود اضافه کنند. با این حال هنوز قابلیت استفاده از دامنه‌های سرویس نام اتریوم (ENS) فراهم نشده و در صورت ورود نام دامنه، با خطای نامعتبر بودن آدرس مواجه خواهید شد.

در رابطه با پرداخت انعام با بیت کوین، توییتر از شبکه لایتنینگ و از طریق اپلیکیشن پرداختی استرایک (Strike) تراکنش‌ها را انجام می‌دهد. با این حال، هنوز جزئیاتی در رابطه با انعام‌دهی با اتریوم ارائه نشده است. قابلیت انعام‌دهی در حال حاضر تنها برای کاربران با تلفن‌های همراه iOS و اندروید در دسترس است و به گفته توییتر، کاربران ۱۰۰٪ انعام پرداختی را دریافت خواهند کرد.

توییتر معتقد است از قابلیت انعام‌دهی می‌توان برای نمایش حمایت، قدردانی و یا اعطای پاداش به افرادی که می‌خواهند از تولیدکنندگان محتوا گرفته تا ژورنالیست‌های نوظهور استفاده کرد. شایان ذکر است علاوه بر بیت کوین و اتریوم کاربران می‌توانند از طریق سرویس‌های پرداختی Cash App، GoFundMe، Patreon، Wealthsimple و Venmo مبالغ خود را منتقل نمایند.

براساس گزارشات پیشین اخیراً توییتر قابلیتی را ارائه کرده است که به واسطه آن، کاربران با تیک آبی می‌توانند توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را به عنوان عکس پروفایل خود آپلود نمایند. با این حال این ویژگی تنها برای کاربران iOS فعال است.

منبع: cointelegraph

اتریوم به سرویس پاداش‌دهی توییتر اضافه شد

 

دیدگاهتان را بنویسید