شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رباتِ خرید بیت‌کوین در کف قیمت ساخته شد!

رباتِ خرید بیت‌کوین در کف قیمت ساخته شد!
نوشته شده توسط مدیریت

رباتِ خرید بیت‌کوین در کف قیمت ساخته شد!

یکی از کاربران ردیت، ربات خرید در کف قیمت ایجاد کرده است که عملکرد آن تقریبا ۱۰٪ بهتر از استراتژی میانگین هزینه دلاری خرید بیت کوین است.

یکی از معامله‌گران با اسم کاربری Samjhill در ردیت، ابزاری قدرتمند ساخته است که عملکرد آن برای خرید بیت کوین بهتر از میانگین هزینه دلاری است.

میانگین هزینه دلاری (DCA) یکی از انواع استراتژی خرید بیت کوین است که در آن، سرمایه‌گذاران فارغ از نوسان قیمت، به طور منظم مقدار کمی بیت کوین می‌خرند. این استراتژی برخلاف این موضوع عمل می‌کند که معامله‌گران در ورود به بازار در کف قیمت بیت کوین تمایل دارند تا از بیشترین سود بهره ببرند.

این ربات به اسم «ربات خرید در کف قیمت» در صدد این است تا بهترین قیمت برای دارایی مورد نظر را به دست آورد. این امر با استفاده از استراتژی سفارشات محدود (limit) امکان‌پذیر می‌شود. سازنده این ربات با الهام گرفتن از یکی دیگر از کاربران ردیت که استراتژی سفارشات خرید محدود دستی برای دستیابی به بهترین قیمت ورود به بیت کوین پیشنهاد داده بود، این ایده را یک گام دیگر به جلو برده و ربات خرید در کف قیمت را کدنویسی کرده است.

این ربات، سفارشات محدود را در چندین فاصله کمتر از قیمت کنونی قرار می‌دهد و اگر سفارشی اجرا یا لغو شود، ربات مجددا به فعالیت می‌پردازد. این ربات از فناوری‌های Amazon Web Service، پایتون، Lambda، DynamoDB, و React.JS استفاده می‌کند و در گیت‌هاب قرار دارد. هزینه استفاده از این ربات نیز بسیار کم و تقریبا ۵ دلار در هر ماه است.

سازنده این ربات گفته است:

اگرچه این ربات از ماه دسامبر تاکنون فعال است، اما روز دوشنبه به نقطه عطف مهمی دست یافته است. این ربات سودآوری بیشتری نسبت به استراتژی میانگین هزینه دلاری دارد و خرید هر بیت کوین تقریبا ۵ الی ۱۰ درصد ارزان‌تر می‌شود.

این ربات، کتابخانه بک‌تست (Backtesting) را اجرا می‌کند تا بهترین نقاط ورود برای خریدهای محدود را به دست آورد. این فرایند پیچیده کارآمد بوده و به استراتژی برد منجر شده است.

سم در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از این ربات را در مقابل DCA پیشنهاد می‌کند یا خیر گفت این تصمیم به این موضوع بستگی دارد که در کجای سفر بیت کوینی خود قرار دارید. وی گفت:

برای افرادی که تازه خرید بیت کوین را شروع کرده‌اند، احتمالا DCA منطقی‌تر است زیرا هدف شما، انباشت هرچه بیشتر بیت کوین است. کسانی که قبلا به این سفر پیوسته‌اند، احتمالا مقدار خوبی بیت کوین انباشت کرده‌اند و در صدد این هستند تا افزایش هزینه خود را به حداقل برسانند و می‌توانند از این ربات به نفع خود استفاده کنند.

سم که در سال ۲۰۱۳ با بیت کوین آشنا شده است، افزود که از DCA و استراتژی خرید محدود استفاده می‌کند.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید