شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

علت رشد 40 درصدی ریپل چه بود؟

علت رشد 40 درصدی ریپل چه بود؟
نوشته شده توسط مدیریت

علت رشد 40 درصدی ریپل چه بود؟

تحولات مثبت در پرونده قانونی ریپل و فضای مثبت بازار باعث رشد چشمگیر قیمت XRP شده است. آنالیسا تورس (Analisa Torres)، قاضی دادگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مقابل ریپل، به این شرکت اجازه داده است تا به یادداشت قانونی SEC برای جلوگیری از ارائه «دفاعیه اخطار شفاف (fair notice defense)» پاسخ دهد.

ریپل در میان چندین دفاعیه خود، از جمله ادعای اصلی خود مبنی بر اینکه XRP نوعی از اوراق بهادار نیست، ادعا کرده است در مورد اینکه فروش ارز دیجیتال XRP نوعی از عرضه اوراق بهادار محسوب می‌شود یا خیر، شفافیت قانونی وجود نداشته است و شرکت آن‌ها در این مورد اخطار شفافی دریافت نکرده است. SEC تلاش کرد به این دفاعیه اجازه مطرح شدن ندهد. اما قاضی دادگاه به ریپل اجازه داده است که به اعتراض SEC پاسخ دهد.

علاوه بر این، قاضی تورس به ریپل اجازه داد تا سه سند مربوط به پرونده، از جمله ایمیل‌های مدیر عامل ریپل، اعلامیه واریز وجه و ایمیل‌های کریس لارسن (Chris Larsen)، بنیانگذار ریپل، را به دادگاه ارائه کند. توییت CryptoLaw این موضوع را تشریح می‌کند.

دادگاه ریپل

دستورات قاضی تورس با استقبال بسیار مثبت بازار روبرو شد و قیمت XRP تقریبا ۴۰٪ نسبت به هفته گذشته افزایش یافت و از ۰.۵۸ دلار در ۳ فوریه (۱۴ بهمن) به ۰.۸۶ دلار در ۸ فوریه (۱۹ بهمن) رسیده است.

همچنین زمانی که جرمی هوگان (Jeremy Hogan)، کارشناس حقوقی شناخته شده، اشاره کرد که پرونده SEC در مقابل ریپل در حال حرکت به سمت حکم نهایی است، حرکت صعودی ریپل شتاب گرفت.

ریپل XRP

تقاطع مرگ پیش روی نمودار قیمت ریپل؟
همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، مانند روند صعودی فعلی آخرین صعود عمده در قیمت XRP نیز زمانی ظاهر شد که قیمت این توکن خط روند پشتیبانی چند ماهه خود را آزمایش کرد.

چارت ریپل XRP

نمودار قیمت ریپل XRP – تایم فریم هفتگی

از طرف دیگر اکنون میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای (به رنگ سبز) و ۵۰ هفته‌ای (قرمز) ریپل در حال نزدیک شدن به هم هستند و اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای از میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته‌ای عبور کند یک “تقاطع مرگ” تشکیل شده است که یک سیگنال فروش کلاسیک است.

با این وجود، اگر قیمت با حجم معامله بالا، بالاتر از EMAهای مذکور بسته شود، خطرات فروش مرتبط با تقاطع مرگ محدود می‌شود. از سوی دیگر ادامه روند صعودی ممکن است باعث شود قیمت XRP خط روند مقاومتی نزولی را در نزدیکی ۱.۲۶ دلار مجددا آزمایش کند، که ۵۰٪ از سطح قیمت فعلی بالاتر است.

الکساندر ماماسیدیکوف (Alexander Mamasidikov)، یکی از بنیانگذاران خدمات کیف پول ماین‌پلکس (MinePlex)، هشدارهای منفی را نادیده گرفت و اظهار داشت که پایان نبرد قانونی SEC و ریپل برای XRP مثبت خواهد بود. او گفت:

با در نظر گرفتن توقعات درباره اینکه نبرد حقوقی SEC در مورد اوراق بهادار قلمداد کردن XRP در سال جاری حل و فصل می‌شود، خریدهای فعلی را می‌توان تلاشی برای خرید XRP در تخفیف و انتظار برای افزایش قیمت در طولانی مدت، تلقی کرد.

او همچنین افزود:

اگر روند فعلی تداوم داشته باشد، حمایت هواداران ریپل می‌تواند قیمت رمز ارز XRP را تا ۰.۸۸ دلار افزایش دهد.

منبع: cointelegraph ,crowdfundinsider

علت رشد 40 درصدی ریپل چه بود؟

علت رشد 40 درصدی ریپل چه بود؟

دیدگاهتان را بنویسید