شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

وقتی درآمد بازی اکسی اینفینیتی از حقوق گلدمن ساکس بیشتر است

نوشته شده توسط مدیریت

وقتی درآمد بازی اکسی اینفینیتی از حقوق گلدمن ساکس بیشتر است

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

سم پیوریفوی (Sam Peurifoy) ۲۷ ساله و رییس امور مالی شرکت معاملات Floating Point Group اخیرا درباره تفریح آخر هفته خود در بازی اکسی اینفینتی صحبت کرده است. وی عنوان داشت درآمد سالانه او از بازی اکسی اینفینیتی از حقوق دریافتی از بانک گلدمن ساکس بیشتر است.

پیورفوی گفته است که وی آخر هفته به بازی اکسی اینفینتی (Axie Infinity) پرداخته است. این بازی که بر بستر اتریوم اجرا می‌شود در سبک مبارزات هیولا و بر اساس توکن‌های NFT است. در وایت پیپر اکسی اینفینتی آمده است:

اکسی اینفینتی جهانی است که از بازی پوکمون الهام گرفته است و در آن، گیمرها می‌توانند از طریق گیم‌پلی بازی و مشارکت در این اکوسیستم، توکن کسب کنند. گیمرها می‌توانند به مبارزه، جمع‌آوری و پرورش حیوانات خود بپردازند و فرمانروایی مختص به خود را برای حیوانات ایجاد کنند. تمام دارایی‌های هنری و اطلاعات اکسی به راحتی در دسترس اشخاص ثالث قرار دارد و توسعه‌دهندگان جامعه می‌توانند ابزارها و تجربه‌های خود را در جهان اکسی اینفینتی ایجاد کنند.

تفاوت مهم بین اکسی اینفینتی و بازی‌های سنتی این است که از ساختار اقتصادی بلاکچین برای پاداش به گیمرها در ازای مشارکت در این اکوسیستم استفاده می‌شود. به این مدل جدید گیمینگ، بازی و کسب درآمد (play to earn) گفته می‌شود. اکسی هزاران گیمر از کشورهای در حال توسعه جذب کرده است. این گیمرها به دنبال منبع کسب درآمد جدیدی در دوران شیوع ویروس کرونا هستند.

در این وایت پیپر هم‌چنین بیان شده است که گیمرهای اکسی به روش‌های زیر می‌توانند درآمد کسب کنند:

تولید و پرورش اکسی‌های جدید و فروش آنها در بازار
جمع‌آوری و نگهداری اکسی‌های کمیاب نظیر میستیک‌ها (Mystics) و اکسی‌های اصلی (Origins)
فارمینگ توکن SLP که برای تولید اکسی‌های جدید نیاز است. این معجون‌ها را می‌توان در صرافی‌هایی نظیر یونی‌سواپ و بایننس فروخت.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ گیمرها می‌توانند توکن‌ نظارتی AXS را کسب کنند. این توکن بیانگر بخشی از جهان بازی است و حق نظارتی و اشتراک‌گذاری کارمزد را در خود دارد. از آنجایی که گیمرها می‌توانند با بازی کردن به این توکن دست یابند، کوئست‌ها و ماموریت‌هایی نظیر فیلم Ready Player One به وجود می‌آید که طی آن، گیمرها می‌توانند بخشی از جهان اکسی اینفینتی را به دست آورند. هرچند، این کوئست‌ها به این شکل نیستند که برنده آن، تمام پاداش را به دست آورد و هر گیمر بر اساس تلاش و مهارت خود، مقداری توکن کسب می‌کند.
اکسی اینفینتی به افراد حاضر در کشورهای در حال توسعه امکان می‌دهد تا با معامله کاراکترهای کلکسیونی، به کسب درآمد بپردازند.

طبق اطلاعات ActivePlayer.io، اکثر کشورهایی که خارج از آمریکا از این شبکه استفاده می‌کنند، کشورهای در حال توسعه هستند. تقریبا ۴۰٪ از گیمرها فقط در کشور فیلیپین زندگی می‌کنند. پس از آن بیشترین بازیکنان به ترتیب در کشورهای ونزوئلا، آمریکا و اندونزی قرار دارند.

طبق گزارش اینسایدر، پیوریفوی که یکی از اعضای سابق تیم تحقیقاتی گلدمن ساکس با مدرک دکترای شیمی از دانشگاه کلمبیای نیویورک است، در مصاحبه ماه گذشته با بلومبرگ گفته که اسم او در متاورس اینفینتی، Das Kapitalist است.

وی هم‌چنین به اینسایدر گفته که اگر «پول جادویی اینترنتی» خود را که از طریق بازی کردن به دست آورده است، به دلار تبدیل کند، درآمد سالانه او بیشتر از حقوقی خواهد شد که در سال جاری از گلدمن ساکس دریافت می‌کرده است. طبق اطلاعات Indeed.com، میانگین حقوق سالانه که گلدمن ساکس ارائه می‌دهد، ۸۲,۹۰۴ دلار است.

پیوریفوی در ادامه به اینسایدر در خصوص دلیل ترک گلدمن ساکس گفته است:

من گلدمن ساکس را ترک کردم زیرا معتقد بودم که سال ۲۰۲۰، سال مهمی برای رمزارزهای سازمانی است و با توجه به ارتباط، کاربردها و ابزارهای قانونی بهتر، تغییر اساسی در پذیرش گسترده این رمزارزها به وجود خواهد آمد.

منبع cryptoglobe

وقتی درآمد بازی اکسی اینفینیتی از حقوق گلدمن ساکس بیشتر است

دیدگاهتان را بنویسید