شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ادامۀ درگیری پروژه استیبل کوینی دیم (Diem) با مقامات آمریکا

نوشته شده توسط مدیریت

ادامۀ درگیری پروژه استیبل کوینی دیم (Diem) با مقامات آمریکا

دیم به نامه مقامات آمریکایی که از فیسبوک خواسته بودند هرچه سریع‌تر پروژه‌های استیبل کوین و کیف پول Novi را متوفف کند پاسخ داد و اظهار داشت آنها فیسبوک نبوده و سازمانی مستقل هستند.

پروژه استیبل کوینی دیم (Diem) در واکنش به درخواست سناتورهای دموکرات مبنی بر توقف فوری فعالیت کیف پول Novi خود را جدا از فیسبوک خواند و از آن فاصله گرفت.

دیم همچنین مدعی است که قانون‌گذاران ارشد این پروژه را بهترین طرح استیبل کوینی که دولت آمریکا تاکنون دیده است نامیده‌اند.

سناتورهای دموکرات از جمله الیزابت وارن، منتقد مطرح رمزارزها در تاریخ ۱۹ اکتبر در نامه‌ای خطاب به مارک زاکربرگ شدیدترین مخالفت خود را با تلاش احیاشده فیسبوک مبنی بر راه‌اندازی یک رمزارز و کیف پولی دیجیتالی اعلام کردند.

در همان روز، کیف پول Novi با مشارکت صرافی کوین بیس راه‌اندازی شد. این کیف پول امکان خرید، فروش و انتقال استیبل کوین USDP را برای کاربران در آمریکا و گواتمالا فراهم کرده است.

در پاسخ دیم به این نامه آمده است که سناتورها رابطه میان دیم و فیس بوک را به اشتباه درک کرده‌اند و در عین حال خود را از کیف پول Novi جدا می‌دانند:

دیم فیسبوک نیست. ما سازمانی مستقل هستیم و Novi فیسبوک تنها یکی از چندین عضو انجمن دیم است. تیم Novi با Paxos هیچ ارتباطی با ما ندارد.

اگرچه از نظر فنی این استدلال‌ها درست است، اما ممکن است برای برطرف کردن نگرانی‌های سناتورهای آمریکایی کافی نباشد.

دیم قبلا با نام لیبرا شناخته می‌شد و ارتباط قوی با فیسبوک دارد چراکه این پروژه استیبل کوین ابتدا در سال ۲۰۱۷ توسط این غول شبکه اجتماعی پیشنهاد شد. علاوه بر این، دیوید مارکوس، مدیر مالی فیسبوک نیز بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره دیم است.

سناتورها در نامه خود تاکید کردند با توجه به اینکه تا به حال اقدامات فیسبوک به کاربران و جامعه آسیب رسانده است نمی‌توان به فیسبوک اعتماد کرد. علاوه بر این، اظهار داشتند که هیچ‌گونه توضیح رضایت بخشی در رابطه با چگونگی جلوگیری از جریان‌های مالی غیرقانونی و سایر فعالیت‌های جنایت‌کارانه توسط دیم ارائه نشده است.

دیم اما با ادعای مبنی بر اینکه قوی‌ترین کنترل‌ها را در صنعت در اختیار دارد از خود دفاع کرد و این‌گونه پاسخ داد:

فراتر از جرایم مالی، ما به طور گسترده با یک تیم نظارتی میان سازمانی در رابطه با طراحی پروژه مشارکت کرده‌ایم. به عنوان بخشی از این بررسی، ما تغییراتی را اعمال کردیم تا بازخورد دریافتی را منعکس کند و توسط یک تیم قانون‌گذار ارشد مطلع شدیم که دیم، بهترین طرح استیبل کوینی است که دولت آمریکا دیده است.

دیم در پایان اظهار داشت زمانی که این پروژه بالاخره راه‌اندازی شود، این کار را با اطمینان از امنیت سیستم پرداختی آن، محافظت از مصرف‌کنندگان و مبارزه با جرایم مالی انجام خواهد داد.

منبع: cointelegraph

ادامۀ درگیری پروژه استیبل کوینی دیم (Diem) با مقامات آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید