انواع ارزهای دیجیتال

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم
نوشته شده توسط کریپتوگرل

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

با توجه به بالا رفتن تب خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و توجه به این واقعیت که دیر یا زود همه ما باید با این نوع ارزها، آشنایی کسب کرده و با آن ها کار کنیم، توجه به ماهیت و چگونگی تهیه این پول های رمزنگاری شده، بسیار بالا رفته است و همگان به دنبال دانستن هر چه بیشتر در رابطه با این نوع جدید از ارزها می باشند. همانطور که می دانید، بیت کوین معروف ترین پول رمزنگاری شده در میان ارزهای دیجیتال بوده که سرمایه گذاران زیادی دارد و به نوعی آغازگر راه پول های رمزنگاری شده (Cryptocurrency) می باشد. اما در رده دوم معاملات و سرمایه گذاری در پول های رمزنگاری شده، اتریوم (Ethereum) قرار گرفته که به سبب پایدارتر بودن و کم بودن میزان نوسانات آن، بیشتر مورد توجه کسانی است که به دنبال ریسک های بسیار بالای درگیر شدن با بیت کوین نیستند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با اتریوم صحبت کرده و علاوه بر بررسی ماهیت این ارز، به معرفی راه های به دست آوردن و یا خرید اتریوم نیز بپردازیم.

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

اتریوم چیست؟
همانطور که اشاره شد، اتریوم یک ارز رمزنگاری شده همانند بیت کوین می باشد که بر پایه شبکه بلاک چین (Blockchain) توزیع می گردد. این ارز رمزنگاری شده همچون بیت کوین غیر قابل ردیابی بوده و با استفاده از آن می توان معاملات تجاری انجام داد. به سبب اینکه اتریوم نسبت به بیت کوین از نوسانات کمتری برخوردار می باشد، به همین دلیل برای بسیاری از افراد، سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب شده و به همین دلیل، ترجیح می دهند به جای اینکه پول خود را روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده و اقدام به خرید بیت کوین نمایند، اتریوم را در اولویت قرار دهند.
البته علاوه بر پایداری بیشتر، ارزان تر بودن هر واحد اتریوم، نسبت به بیت کوین، نیز می تواند دلیل دیگری برای علاقه به سرمایه گذاری در این واحد پول دیجیتالی می باشد. به هر حال این ارز رمزنگاری شده نیز همچون بیت کوین، دارای طرفداران و سرمایه گذاران بسیاری بوده و حتی در روزهایی که بیت کوین سقوط چشم گیری داشته است، ارزش آن چندان کم نشده و در برخی شرایط حتی با وجود سقوط بهای بیت کوین، اتریوم همچنان به رشد و صعود خود ادامه داده است.

اتریوم
اتریوم به دلیل ثبات بیشترن سبت به بیت کوین، دارای طرفداران بسیاری می باشد. این ارز جهانی در سال 2014 و توسط ویتالیک بوتین، میشی آلسیس، آنتونی دی اوریوو و چارلز هاکزینسون پایه گذاری گردید و از همان زمان تا کنون، رشد فراوانی داشته است. شبکه بلاک چین که نقل و انتقالات اتریوم بر پایه آن طراحی شده است، شبیه به چرخه نقل و انتقالات بیت کوین بوده و به همان صورت عمل می کند. در این چرخه، هر گونه نقل و انتقال ارز به صورت رمزنگاری شده و غیر قابل ردیابی انجام می شود.

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

تفاوت اتریوم با بیت کوین
برای بسیاری شاید این سوال مطرح شده باشد که چه تفاوتی بین بیت کوین و اتریوم وجود دارد؟ تهیه و سرمایه گذاری روی کدام یک می تواند سود بیشتری به دست دهد؟ بطور کلی آیا این دو ارز، قابل اطمینان هستند، آیا از امینت خوبی برخوردارند؟ اینها همه سوالتی است که برای بسیاری از کسانی که قصد دارند به تازگی وارد دنیای معاملات دیجیتالی شوند، ممکن است پیش بیاید. به هر حال در جدول زیر یک ارزیابی کلی از تفاوت این دو پول رمزنگاری شده آورده شده است که با استفاده از آن می توان به بسیاری از این سوالات پاسخ داد.

مقایسه بیت کوین با اتریوم

نوع مقایسه بیت کوین (BTC) اتریوم (ETH)
ماهیت یک ارز است یک توکن است
مخترع ساتوشی ناکاموتو ویتالیک بوترین و دیگر همکاران شامل گوین وود و ژوزف لوبین می شود
تاریخ به کارگیری ژانویه ۲۰۰۹ جولای ۲۰۱۵
شیوه توزیع توزیع محدود پول بدون سیاست محدودیت در توزیع مانند پول رایج
سقف توزیع روی هم رفته ۲۱ میلیون ۱۸ میلیون در هر سال
کوچکترین واحد ۱ ساتوشی یا ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین ۱ وی یا ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتر
بازه صدو توکن جدید تقریبا هر ۱۰ دقیقه هر ۱۰ تا ۲۰ ثانیه
مقدار توکن جدید در صدور در حال حاضر ۱۲٫۵ که در هر ۲۱۰ هزار بلاک نصف می شود ۵ عدد به ازای هر بلاک جدید
کاربرد مورد استفاده برای خرید کالا و خدمات و نگهداری (مانند نگهداری طلا) مورد استفاده برای ساخت برنامه های کاربردی نامتمرکز در زنجیره بلاک
اتریوم
قیمت در حال حاضر حدود ۱۲ هزار دلار در حال حاضر حدود ۸۰۰ دلار
هدف ارزی جدید که برای رقابت با استاندارد طلا و پول کاغذی ساخته شده است توکنی که قادر به تسهیل قرارداد های هوشمند است (برای مثال، قرارداد وکلا، تبادلات مالی صاحب یک ساختمان و رای گیری)

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

چگونگی بدست آوردن اتریوم
برای بدست آوردن اتریوم همچون بیت کوین راه ها و روش های فراوانی وجود دارد که می توان به روش هایی همچون خرید و فروش، استخراج و یا ارائه به عنوان دستمزد برای انجام کاری، اشاره نمود. اما اصلی ترین راه برای بدست آوردن آن و قرارگیری در چرخه و شبکه نقل و انتقال آن، خرید و استفاده از یک کیف پول اتریوم می باشد. برای این منظور وب سایت های فراوانی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها اقدام به خرید نمود و یک کیف پول برای خود ایجاد کرد.

خرید اتریوم
یکی از وب سایت های فعال در زمینه خرید و فروش اتریوم و ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده، وب سایت pay98.net بوده که یک وب سایت معتبر در زمینه خدمات ارزهای دیجیتالی می باشد. این وب سایت با پشتیبانی کاملا فارسی خود، یک مکان امن برای سرمایه گذاری های مختلف در ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده، همچون بیت کوین، اتریوم، ریپل، وب مانی و پرفکت مانی و غیره می باشد.

شما می توانید با مراجعه مستقیم به این وب سایت و رجوع به صفحه مخصوص خرید و فروش اتریوم، به بخش خرید و یا فروش این ارز دیجیتالی وارد شده و با استفاده از واحد پول ریال اقدام به تراکنش های مالی خود با اتر نمایید. اطلاعات افراد خریدار در این وب سایت به صورت کاملا رمزنگاری شده و مخفی بوده و از امینت خوبی در این زمینه برخوردار می باشد. از آنجا که اتریوم یک ارز دیجیتالی بسیار ایستاتر و پایدارتر نسبت به بیت کوین می باشد، به نظر می رسد، سرمایه گذاری روی آن ریسک کمتری را به همراه داشته باشد و سودآوری خوبی را نیز به دنبال داشته باشد.

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

استخراج اتریوم
البته علاوه بر روش خرید اتریوم برای بدست آوردن آن، روش های دیگری نیز همچون استخراج وجود دارد. همچون استخراج بیت کوین، با استفاده از سیستم های ماینینگ و قدرتمند می توان اقدام به استخراج اتریوم نیز نمود. برای این منظور کافی است ابتدا یک سیستم قدرتمند برای استخراج و یا یک دستگاه ماینر تهیه کرده و پس از نصب نرم افزار استخراج و انجام مراحل آن، اقدام به استخراج نمود. اما همانطور که اشاره شد، برای این منظور، ابتدا نیاز به یک دستگاه ماینر و یا یک سیستم استخراج قدرتمند دارید. علاوه بر همه این ها، برای انجام عمل استخراج، نیاز به منابع زیادی نیز می باشد. همانطور که می دانید، عملیات استخراج ارزهای دیجیتال، یک عملیات هزینه بر و پر مصرف می باشد و در بازه زمانی کوتاهی، می تواند هزاران وات برق مصرف نماید.

به همین دلایل می توان گفت که عملیات استخراج با توجه به هزینه گران برق و سیستم های قدرتمند مورد نیاز، چندان عقلانی به نظر نمی رسد و نباید زیاد به آن بها داد. درحال حاضر بیشترین استخراج در کشورهایی نظیر چین انجام می شود که آن هم به دلیل پایین بودن هزینه برق در این کشور می باشد. علاوه بر این باید این نکته را مد نظر داشته باشید که ماین کردن پول های رمزنگاری شده به این سادگی ها هم امکان پذیر نبوده و باید برای آن ماه ها وقت گذاشت.

استخراج
برای استخراج اتریوم، معمولا به سیستم های پیشرفته ای نیاز است که مصرف برق بالایی دارند

سایر روش‌ها
علاوه بر روش های فوق، روش های دیگری نیز برای بدست آوردن پول های دیجیتالی مثل اتریوم، وجود دارد. برخی از سایت ها در ازای انجام کاری که برای آن ها می کنید، ممکن است به شما دستمزدی مبنی بر اتریوم یا هر نوع پول دیگری بدهند. عمدتا این وبسایت ها جزو وب سایت های تبلیغاتی بوده و به عنوان مثال با فروش کلیک اقدام به سودآوری برای خود می کنند. همچنین برخی از وب سایت ها در ازای انجام بازی های کامپیوتری خاصی نظیر شرطبندی، اقدام به ارائه ارز دیجیتال به کاربرانشان می کنند که این روش نیز، یکی از راه های رایج بدست آوردن ارزهای دیجیتالی می باشد.

به طور کلی مطمئن ترین راه و ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی، خرید و ذخیره آن در کیف های پولتان است. اتریوم برخلاف بیت کوین، نوسانات رو به سقوط بسیار کمتری داشته و حتی نمودار رو به رشدی را نیز در روزهای سقوط بیت کوین، نشان داده است.

منبع: superfamilyprotector.com

همه چیز دربارۀ ارز دیجیتالی اتریوم

دیدگاهتان را بنویسید