اخبار جهان

میکروچیپ کاردانو انتقال ارزهای دیجیتال را بدون اینترنت ممکن خواهد کرد!

میکروچیپ کاردانو انتقال ارزهای دیجیتال را بدون اینترنت ممکن خواهد کرد!
نوشته شده توسط کریپتوگرل

میکروچیپ کاردانو انتقال ارزهای دیجیتال را بدون اینترنت ممکن خواهد کرد!

کاردانو بر روی یک میکروچیپ مبتنی بر ارز دیجیتال کار می‌کند که انتقال های ارز دیجیتال را بدون دسترسی به اینترنت امکان پذیر خواهد ساخت و تجربه مشابه با ارز سنتی را به صدها میلیون نفر در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

چارلز هاسکینسون در مصاحبه اخیر خود با کوین تلگراف در خصوص این چیپ توضیح داد که IOHK در آزمایشگاه بلاک چین خود در دانشگاه وایومینگ مشغول فعالیت است و اقدامات آنها منجر به کاربردهای بسیار چشمگیری نظیر تجربه مشابه با پول نقد برای ارز دیجیتال خواهد شد.

میکروچیپ مبتنی بر ارز دیجیتال

این موضوع با شروع بررسی کاربردهای زنجیره تامین توسط شرکت IOHK مسئول توسعه کاردانو (ADA) آغاز شد و آنها متوجه شدند که هیچ چیپی در بازار وجود نداشت که نیازهای آنها شامل توانایی ذخیره کلیدهای رمزنگاری و تولید ارزان را برطرف کند. چارلز هاسکینسون در این خصوص بیان کرد:

نکته ای که متوجه آن شدیم این بود که متاسفانه در حال حاضر هیچ استاندارد بازاری برای سخت افزار مورد اعتماد متن باز که به حد کافی قوی باشد تا در عرصه ارزهای دیجیتال و هم چنین زنجیره تامین مورد استفاده قرار بگیرد وجود ندارد.

هاسکینسون اذعان داشت تمام اقدامات انجام شده بر روی این چیپ، متن باز باقی خواهد ماند و نه تنها به سود کاردانو بلکه به نفع کل جامعه ارز دیجیتال است.

لامبورگینی بر بستر بلاک چین

از این چیپ می‌توان در کاربردهای متنوع زنجیره تامین نظیر اعتبارسنجی و مدیریت اجناس لوکس استفاده کرد. برای مثال، می‌توان برای تعیین اصالت و اعتبار کیف های برند لویی ویتون یا دسترسی به خرید لامبورگینی های نسخه های ویژه و محدود استفاده کرد. هاسکینسون در این خصوص گفت:

تنها افرادی که اجازه و دسترسی خرید مدل های محدود را دارند، مشتریان تایید شده لامبورگینی هستند. بسیاری از این موارد را می‌توانید مشاهده کنید. در پایان شاهد افرادی هستیم که مشتریان تایید شده و سیستم بخت آزمایی است که مشتریان در صورت برنده شدن، حق خرید مدل های مورد نظر را به دست می‌آورند. اما تقریبا همیشه این حق خرید به افراد دیگری فروخته می‌شود. بنابراین این موضوع مانند پولی است که لامبورگینی به مشتریان خود می‌دهد.

از ارز دیجیتال به پول فیزیکی

هرچند تمام کاربردهای این چیپ شامل کالاهای گران قیمت نمی‌شود. بسیاری از کاربردها شامل عرصه کشاورزی و توسعه می‌باشد. یکی از پروژه ها دربرگیرنده انتقال از ارز مجازی و دیجیتال به ارز فیزیکی می‌باشد.

هاسکینسون در این خصوص گفت:

کل هدف بیت کوین انتقال از پول نقد به چیزی شبیه پول نقد آنلاین بود. اما اگر بخواهید برعکس این مسیر را طی کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ یا اگر بخواهید از ارز دیجیتال به چیزی انتقال یابید که تجربه کاربری مشابه با پول نقد دارد. این موضوع بدون داشتن سخت افزار مناسب بسیار دشوار است.

کاردانو معتقد است کشورهای در حال توسعه یکی از بازارهای کلیدی و مهم برای موفقیت آینده ارزهای دیجیتال است. برای مثال، گزارش ها نشان داده اند که فقط ۲ درصد از ۶ میلیون کشاورز در آفریقا گوشی هوشمند در اختیار دارند.

چارلز هاسکینسون در این خصوص گفت:

هنگامی که به این موضوع نگاه می‌کنید، ۹۸ درصد این افراد آفلاین هستند و دسترسی به خدمات بانکی یا امور دیجیتال ندارند. بنابراین اگر قرار بود من سیستم پولی برای آنها ایجاد کنم، ایده بدی میشد که بگویم شما باید از ارز دیجیتال کاملا آنلاین استفاده کنید. شما به سایر موارد نیز نیاز دارید. بنابراین چگونه می‌توانم تجربه پول نقد را ایجاد کنم و در عین حال بر بستر بلاک چین باشد؟ کاری که باید انجام دهیم ایجاد یک سلسله مراتب است که آن دو درصد افراد به بانک های کوچک تبدیل شوند و سپس بتوانند صدور این توکن ها را مدیریت کنند و سپس گوشی های آنها بتواند تایید شوند.

ارز دیجیتال بی نهایت مقیاس پذیر

نحوه انجام کار اینگونه است که کلید خصوصی از یک چیپ به چیپ دیگر انتقال خواهد یافت. این امر هم‌چنین تضمین می‌دهد که کلید خصوصی مورد نظر فقط در دستگاه جدید وجود خواهد داشت. این چیپ می‌تواند در گوشی های هوشمند وجود داشته باشد و برای انتقال کلیدهای رمزنگاری به اینترنت نیاز ندارد.

هاسکینسون در این خصوص اذعان داشت:

بنابراین اگر بتوانید این کار را انجام دهید، گوشی های را به صورت محلی و بدون وجود اینترنت به یکدیگر متصل می‌کنید و به انتقال ارزش می‌پردازید. نکته بسیار خوب در خصوص این راهکار، مقیاس پذیری بی نهایت آن است زیرا این تراکنش ها در واقع بر بستر بلاک چین رخ نمی‌دهد. بنابراین از لحاظ بلاک چین هیچ اتفاقی نیافتاده است.

این یک پروژه بلندمدت است که سال ها طول خواهد کشید تا تکامل یابد. یکی از نگرانی های هاسکینسون، سایه جنگ تجاری بین آمریکا و چین است که می‌تواند به کاهش و قطع تولید و عرضه چیپ بیانجامد. به علاوه، رمزنگاری یک سیستم تسلیحاتی در نظر گرفته می‌شود و دولت ها صادرات آن را محدود می‌کنند.

منبع cointelegraph

میکروچیپ کاردانو انتقال ارزهای دیجیتال را بدون اینترنت ممکن خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید