اخبار ایران

شناسایی استخراج‌کنندگان غیرقانونی ارزدیجیتال

شناسایی استخراج‌کنندگان غیرقانونی ارزدیجیتال
نوشته شده توسط کریپتوگرل

شناسایی استخراج‌کنندگان غیرقانونی ارزدیجیتال

سردار مهدی حاجیان اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی طی روزهای گذشته با اقدامات اطلاعاتی، محلی را که در یکی از روستا‌های شهرستان بوئین زهرا ارز دیجیتال استخراج می‌شد، شناسایی کردند.

وی افزود: مأموران با انجام مراقبت‌های نامحسوس پلیسی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از محل تعداد ۲۷۰ دستگاه استخراج بیت کوین کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به ارزش هشت میلیارد ریالی کالای مکشوفه اضافه کرد: در این زمینه یک نفر دستگیر شد که با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

بنابر اعلام روابط عمومی نیروی انتظامی استان؛ سردار حاجیان در پایان یادآور شد: مبارزه بی‌امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی گامی موثر در حمایت از تولید داخلی و سرمایه‌گذاری داخلی است.

این درحالی است که طی هفته گذشته، ۵۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال دیگر نیز در شهرستان شهریار توقیف شد.

سردار محسن خانچرلی، اظهار داشت: با به دست آمدن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی سودجو در شهرستان شهریار اقدام به استخراج ارز دیجیتال میکند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی محل تولید ارزهای دیجیتال در شهرستان شهریار شده و با هماهنگی قضائی به بازرسی از محل مورد نظر پرداختند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: در بازرسی از محل مورد نظر، ۵۱۵ دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

به گزارش سایت پلیس، سردار خانچرلی با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابطه و معرفی وی به مرجع قضائی، گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به برق زیادی داشته لذا متهم که اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود، با اشراف اطلاعاتی پلیس به دام افتاد.

منابع: ilna و isna

شناسایی استخراج‌کنندگان غیرقانونی ارزدیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید