اخبار جهان

روند صعودی قیمت بیت‌کوین یک فوموی سازماندهی شده است!

روند صعودی قیمت بیت‌کوین یک فوموی سازماندهی شده است!
نوشته شده توسط کریپتوگرل

روند صعودی قیمت بیت‌کوین یک فوموی سازماندهی شده است!

از ابتدای هفته جاری تاکنون شاهد افزایش ۲۱ درصدی قیمت بیت کوین بوده ایم. اما نهنگ ها معتقدند که این روند صعودی، جعلی است.

یکی از معامله کنندگان برجسته که از وضعیت های معاملاتی مبتنی بر عدم روند صعودی بیت کوین، ۲۰ میلیون دلار ضرر کرده است نظر خود درباره روند صعودی اخیر را بیان کرد.

وی روند صعودی بیت کوین را “روند فوموی ساماندهی شده” خواند که در آن، عوامل بزرگ با دستمایه قرار دادن هاوینگ، در حال دستکاری بازار برای ورود معامله کنندگان کوچک هستند.

این نهنگ توییت تایلر دردن (Tyler Durden) را بازنشر کرد که گفته بود:

نمودار هفتگی بیت کوین بیانگر عدم وجود نقدینگی آلتکوین ها است. چرخه بسیار مضحکی را می‌گذرانیم. امیدوارم که هاوینگ از نظر اقتصادی تا جایی که می‌تواند ماینرهای چینی را از بین ببرد و به جای این فیلم پامپ و دامپ شاهد روند صعودی واقعی باشیم.

نقدینگی رو به افول

هاوینگ بعدی در تاریخ ۱۲ می ۲۰۲۰، پاداش ماینینگ بیت‌کوین را از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت‌کوین کاهش خواهد داد.

معامله کنندگان پیش بینی کرده اند که کمیاب تر شدن بیت‌کوین باعث می‌شود این ارز دیجیتال در آینده ارزشمندتر شود، به طوری که مدل پیش بینی معروف از قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۱ خبر داده است.

بیت‌کوین نسبت به کف قیمت خود در سال ۲۰۲۰ یعنی ۳۸۵۸ دلار کاملا بازیابی شده است. با نزدیک شدن قیمت به ۹۵۰۰ دلار در روز پنج شنبه، معامله کنندگان درباره ادامه روند صعودی به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار قبل از هاوینگ خوش بین هستند.

اما رویداد هاوینگ برای جامعه تولیدکننده بیت‌کوین دارای خطرات کوتاه مدت است. ماینرها پس از هاوینگ با خطر نصف شدن ارزش دلاری پاداش ماینینگ خود همراه هستند. بنابراین برای جبران هزینه های عملیاتی خود باید بیت‌کوین های تازه استخراج شده خود را بفروشند.

سپس فشار فروش به بازار نقدی انتقال می‌یابد. معامله کنندگان و سرمایه گذاران با بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه هستند.

در این مقطع زمانی، مدیران دارایی ها، صندوق های پوشش ریسک، شرکت های خانوادگی و حتی کسب و کارهای معمولی نیز ترجیح می‌دهند از دارایی های پرنوسان چشم پوشی کنند و پول نقد خود را حفظ کنند تا ضررهای اقتصادی بالقوه را کاهش دهند.

به این شرایط، نقدینگی رو به افول می‌گویند. سقوط کم سابقه بیت‌کوین و S&P 500 در اواسط ماه مارس نیز به همین دلیل رخ داد. پس از آن، بانک های مرکزی با برنامه های محرک اقتصادی وارد شدند و نقدینگی مورد نیاز به بازارهای در معرض خطر تزریق کردند. طبق معمول، بیت‌کوین نیز از این شرایط سود برد.

آیا چاپ USDT به افزایش قیمت بیت کوین می‌انجامد؟

فاصله زیادی با پایان بحران اقتصادی جهانی باقی است. بنابراین پاسخ این سوال که آیا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، معامله کنندگان و سرمایه گذاران می‌توانند هم چنان در معرض دارایی های پر ریسک بمانند یا خیر می‌تواند توضیح شفافی برای اتخاذ تصمیمات در خصوص بیت کوین باشد.

اما طبق گفته های این نهنگ، هیچکس درباره کمبود نقدینگی بازار بیت کوین صحبت نمی‌کند. وی در ادامه افزود که استیبل کوین USDT به طور کاذبی باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

اما وی معتقد است که روند بلندمدت بیت کوین هم‌چنان صعودی باقی خواهد ماند و دلیل آن نیز تقاضای واقعی خرده سرمایه گذاران و سرمایه گذاران سازمانی است. این بحران اقتصادی باید به پایان برسد تا شاهد بازگشایی اقتصادها و بازارهای مختلف و در نتیجه، ایجاد ارزش و اختصاص دادن بخشی از درآمدهای سرمایه گذاران بزرگ و کوچک برای خرید بیت کوین باشیم.

منبع bitcoinist

روند صعودی قیمت بیت‌کوین یک فوموی سازماندهی شده است!

روند صعودی قیمت بیت‌کوین یک فوموی سازماندهی شده است!

دیدگاهتان را بنویسید