اخبار جهان

وزیرخزانه‌دار امریکا: برای جلوگیری از پولشویی بطور جدی وارد حوزۀ ارزدیجیتال می‌شویم.

وزیرخزانه‌دار امریکا: برای جلوگیری از پولشویی بطور جدی وارد حوزۀ ارزدیجیتال می‌شویم.
نوشته شده توسط کریپتوگرل

وزیرخزانه‌دار امریکا: برای جلوگیری از پولشویی بطور جدی وارد حوزۀ ارزدیجیتال می‌شویم.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اظهار داشت به‌منظور جلوگیری از پولشویی به‌طور جدی وارد حوزه ارزهای دیجیتالی خواهیم شد.

به گزارش نیویورک تایمز، منوچین از تصمیم وزارت خزانه‌داری برای تدوین راهنمای استفاده و معامله با استفاده از ارزهای دیجیتالی به منظور مقابله با پولشوییی خبر داد.

وی که در جمع نمایندگان کنگره حضور یافته بود گفت که رمزارزهای فعلی نظیر بیت‌کوین نیاز به شفافیت بیشتری دارند و نسبت به انجام تراکنش های غیرقانونی با استفاده از آن‌ها و دور زدن تحریم‌های آمریکا نگرانیم. به گفته رسانه‌های خبری ممکن است تنش‌های بین ایران و آمریکا، دلیل اصلی اظهارات اخیر استیون منوچین در مجلس سنا باشد.

منوچین با بیان این که به‌زودی از بسترهای انجام معاملات ارزهای دیجیتالی خواهد خواست تا الزامات جدیدی را به کار گیرند افزود:

میخواهیم مطمئن شویم که از تکنولوژی برای حرکت رو به جلو استفاده شود اما نمی‌خواهیم به این بهانه، ارزهای دیجیتالی به “حساب‌های بانکی مخفی سوئیس” دیگری تبدیل شوند.

اگر چه منوچین به جزئیات الزامات جدید اشاره نکرد اما گفت که باید مبدا و مقصد انتقال پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی مشخص باشد. وی که پیش‌تر در تابستان امسال نیز گفته بود ارزهای دیجیتالی یک تهدید برای امنیت آمریکا هستند در ادعایی مشابه گفت: نسبت به ارز دیجیتالی لیبرا که فیس‌بوک درحال توسعه آن است نگرانی‌های جدی داریم.

تعلل بانک مرکزی و دولت آمریکا برای ورود به عرصه ارزهای دیجیتالی، انتقاد برخی از متحدان این کشور را برانگیخته است و در داخل آمریکا نیز برخی نگران‌اند چین با غلبه بر آمریکا در این عرصه به آرزوی خود برای شکستن انحصار آمریکا در عرصه نظام مالی جهانی نزدیک شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز سال گذشته گفته بود علاقه‌ای به ارزهای دیجیتالی ندارد چرا که ارزش آن‌ها دچار تلاطم خیلی زیادی است.

اخیرا گزارشاتی از ملاقات منوچین با مقامات بخش امنیت داخلی در وزارت خزانه‌داری برای تصمیم گیری درخصوص چگونگی مواجهه با ارزهای دیجیتالی منشتر شده است. پیش‌تر جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا از ورود جدی تر این بانک به عرصه ارزهای دیجتالی خبر داده بود.

همانطور که ایکس بلاکچین نیز در روزهای گذشته گزارش داده بود، کره‌شمالی از ماه مه ۲۰۱۹، میزان استخراج مونرو را به ۱۰ برابر افزایش داده‌است. بنظر میرسد استخراج مونرو برای کره‌شمالی به مراتب جذاب‌تر از استخراج بیت‌کوین است. گمان میشود دلیل اصلی این کار، نیاز به پردازش پایین و میزان بالای حریم خصوصی این رمزارز باشد.

کره شمالی یکی ازکشورهایی است که تحت سنگین‌ترین تحریم‌های جهانی قرار دارد. براساس این گزارش، ارزهای رمزپایه و اینترنت به ارزشمندترین ابزار کره شمالی برای جلوگیری از تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده و شورای امنیت سازمان ملل تبدیل شده‌اند.

منبع: isna

وزیرخزانه‌دار امریکا: برای جلوگیری از پولشویی بطور جدی وارد حوزۀ ارزدیجیتال می‌شویم.

دیدگاهتان را بنویسید