اخبار ایران

مدال طلای جهانی اختراعات برای طرح بلاکچینی ایران

مدال طلای جهانی اختراعات برای طرح بلاکچینی ایران
نوشته شده توسط کریپتوگرل

مدال طلای جهانی اختراعات برای طرح بلاکچینی ایران

تیم اختراعات ایران در مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری و فناوری‌های برتر کره جنوبی مدال طلا و جایزه‌ی ویژه‌ی تسلا را دریافت کرد. این مسابقات با حضور نمایندگانی از ۸۰ دانشگاه جهان از ۱۱تا ۲۳ آذر ۹۸ در حوزه‌های فناوری و ایده‌های برتر پزشکی در دانشگاه ملی سئول کره جنوبی برگزار شد.

در این مسابقات تیم اختراعات ایران در رده‌ی دانش‌آموزی متشکل از آقایان شهریار شریعتی و عادل احمدی فریمان توانستند مدال طلا این دوره از مسابقات را کسب نمایند.

طرح این دانش آموزان «کاربرد فناوری بلاکچین در امنیت داده‌های نرم افزاری» بود که ایشان توانستند در رقابت با نمایندگان کشورهایی همچون کره‌ی جنوبی، آلمان و آمریکا به این موفقیت دست یابند و خوش رنگ‌ترین مدال را از آن خود و تیم ایران کنند.

شهریار شریعتی عضو تیم دو نفره ایران درخصوص طرح‌شان گفت:

“این سیستم یک بستر برای نگهداری داده‌های پزشکی و بیماران به‌صورت ایمن و غیرمتمرکز فراهم می‌کند. تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها عضوی از این شبکه بزرگ اطلاعات هستند و داده‌های بیماران را نگهداری می‌کنند. داده‌های مربوط به هر بیمار با استفاده از یک کلید مخصوص خود بیمار رمزنگاری می‌شود و دسترسی مجدد به آن داده‌ها فقط به وسیله این کلید میسر می‌شود.

به کمک این سیستم، اطلاعات و سوابق بیمار همیشه و در همه جا در دسترس خواهد بود و این داده‌ها دیگر محدود به یک بیمارستان یا مرکز درمانی نمی‌شود. فاز اولیه و آزمایشی این طرح برای نگهداری داده‌های مربوط به افسردگی بیماران پیاده‌سازی شده‌است.”

قای شریعتی درخصوص پلتفرم نوشته شده افزود، این پلتفرم با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون نسخه ۳.۶ و بر روی بلاکچینی که خودشان آن را طراحی کردند، نوشته شده است.

او اضافه کرد در طرح پیشنهادی‌شان از روش‌های بکار گرفته شده در بیت‌کوین در ایجاد بلاک‌ها و مدیریت داده‌ها و اجماع آن بهره گرفته شده است، اگر چه طرح هنوز از کم و کاستی‌هایی هم برخورداست.

شریعتی در پاسخ به سوالی که آقای مهندس علیرضا زجاجی برنامه نویس و فعال حوزه ارزهای دیجیتال درخصوص چگونگی استفاده تیم از منابع اوپن سورس پرسیدند، پاسخ داد:

“تا حدی از سورس بیت‌کوین الهام گرفتیم اما اینکه خود سورس را مستقیماً ایمپورت کنیم خیر.”

در ادامه و از آقای شریعتی خواستیم که بیشتر خودشان را بیشتر برای ما معرفی کنند:

“من شهریار شریعتی متولد ۵ تیر ۸۱. ۱۷ سالم دارم و اهل شهرستان اسفراین (خراسان شمالی) هستم. در رشته ریاضی تحصیل می‌کنم. و درحال حاضر پایه دوازدهم هستم.

۶ سالی است که برنامه‌نویسی می‌کنم و آشنایی نسبی با اغلب پلتفرم‌ها دارم. ۲ سالی هم میشود که پایتون رو به‌طور حرفه‌ای دنبال می‌کنم و در کنارش هوش مصنوعی را هم کار می‌کنم.

علاقه زیادی به پیاده‌سازی پروژه‌های تحت وب و شبکه دارم. اما حدود یک سال پیش با بیت‌کوین و در نهایت بلاک‌چین آشنا شدم و به تبع همین آشنایی شروع به مطالعه و تحقیق در این حوزه کردم و اولین پروژه بلاکچین که در بخش‌هایی همراه با هوش مصنوعی هست رو با همکاری دوستم پیاده‌سازی کردم.”

عادل احمدی دیگر هم تیمی موفق هم اینگونه خود را معرفی کرد:

“من عادل احمدی، ۱۷ ساله، محصل رشته ریاضی فیزیک از خراسان شمالی شهر اسفراین هستم. حدود ۴ سال هست که برنامه نویسی رو شروع کردم و علاقمند به هوش مصنوعی، تکنولوژی بلاکچین و امنیت شبکه هستم.”

در پایان، با آرزوی موفقیت برای این دو نوجوان با استعداد کشورمان، از سایر فعالین این حوزه نیز رسماً دعوت مینماید تا با معرفی استعدادهای درخشان کشورمان، به شکوفایی هرچه بیشتر این عزیزان در عرصه‌های علمی در حد توان، کمک نموده و به رشد این سرمایه‌های ملی سرعت بخشیم.

منبع xblockchain.me

مدال طلای جهانی اختراعات برای طرح بلاکچینی ایران

دیدگاهتان را بنویسید