اخبار جهان

گزارش گوگل: افزایش 33% جستجوی بیت کوین

نوشته شده توسط کریپتوگرل

گزارش گوگل: افزایش 33% جستجوی بیت کوین

تقاضا برای بیت کوین درحال افزایش است، چنانکه گوگل گزارش میدهد علاقه به رمزارز پیشرو یعنی بیت‌کوین در هفته گذشته افزایش یافته و جستجوی عبارت بیت کوین با ۳۳٪ رشد همراه بوده است.

جستجوی گوگل معمولاً شاخصی است که از بازار عقب میماند. به بیان ساده‌تر، افزایش جستجوی یک عبارت در گوگل، بعد از یک حرکت گسترده در بازار اتفاق می‌افتد، نه قبل از آن. همان‌طور که می‌توان گفت برای رسانه‌های اجتماعی نیز همین اتفاق شایع است.

بااین حال، به‌نظر می‌رسد که عبور اخیر بیت‌کوین از تراز ۱۰۰۰۰ دلار موجب افزایش ۳۳ درصدی جستجوی عبارت بیت کوین در گوگل باشد.

همانطورکه از نمودار بالا مشخص است، جستجوی عبارت بیت کوین بعد از شکست قیمت ۱۰۰۰۰ دلاری بیشترین افزایش را نشان میدهد.

اما هنوز زمان زیادی مانده تا مشخص شود که آیا این حرکت میتواند دوباره این کلاس از دارایی را به رقم‌های بالای ۱۰۰۰۰ دلار سوق دهد یا خیر. روز دوشنبه، روند حرکت پادشاه رمزارزها مجدداً رو به پایین شکسته شد و درحال حاضر این رمزارز درحدود ۹۸۰۰ دلار معامله میشود.

بااین حال، رشد جستجوی عبارت “بیت کوین” در گوگل بیشتر از آنچه که به چشم می‌آید، تاثیرات نهفته بدنبال دارد. به‌نظر می‌رسد که بسیاری از مردم به‌دنبال مسایل مرتبط با کلاهبرداری در گوگل هستند.

بااین حال، رشد جستجوی عبارت “بیت کوین” در گوگل بیشتر از آنچه که به چشم می‌آید، ماجرا به دنبال دارد. به‌نظر می‌رسد که بسیاری از مردم به دنبال مسائل مرتبط با کلاهبرداری با بیت کوین در گوگل هستند.

به‌عنوان مثال، عبارت “Bitcoin doubler club” شاهد افزایش ۳۴۰۰ درصدی است. عبارت “Moon bitcoin live” نیز در جستجوهای گوگل رکورد زده است. بنابراین، ۳۳ درصد افزایش جستجوی واژه بیت کوین در گوگل خبر خوبی است، اما به‌نظر می‌رسد که موضوعات مرتبط با کلاهبرداری هم متاسفانه بخشی از آن باشد. در واقع این دو عبارت، نام وبسایت‌هایی هستند که به کاربرانشان وعده میدهند ظرف ۲۴ ساعت، سرمایه‌گذاری بیت‌کوینی ایشان را ۲ برابر کنند.

همه این موارد به افزایش قابل‌توجه در تعامل رسانه‌های اجتماعی در میان جامعه رمزنگاری ختم میشود. گزارش‌ها حاکی از آن است که مشارکت رسانه‌های اجتماعی در موضوعات مرتبط با بیت‌کوین و رویدادهای مرتبط با آن افزایش‌یافته است و درحال حاضر در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ از رشد خوبی برخوردار بوده است.

چنین معیارهایی را میتوان به‌عنوان شاخص مهمی از قیمت بیت‌کوین مورد استفاده قرار داد. مطالعات نشان داده‌اند که بین توجه رسانه‌های اجتماعی و حرکات بیت‌کوین ارتباط مستقیمی وجود دارد.

این که آیا افزایش جستجوی گوگل مربوط به بیت‌کوین ممکن است ادامه پیدا کند یا نه، دشوار است. اگر این کلاس از دارایی قادر به شکست مجدد قیمت در ۱۰۰۰۰ دلار باشد، باید گفت احتمالاً بله. معامله‌گران باید همیشه مراقب فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی باشند و گوگل به دنبال ارزیابی حرکت رو به جلو است.

منبع: beincrypto

گزارش گوگل: افزایش 33% جستجوی بیت کوین

 

دیدگاهتان را بنویسید