اخبار جهان

بلاکچین بازار کار را متحول خواهد کرد

بلاکچین بازار کار را متحول خواهد کرد
نوشته شده توسط کریپتوگرل

بلاکچین بازار کار را متحول خواهد کرد

هم بنیان گذار و مدیر عامل سازمان Workday که یک سازمان مدیریت سرمایه انسانی است، معتقد است که بلاک چین از جمله فناوری های مهمی است که می تواند بازار کار را متحول کند. بلاکچین فناوری زیربنای بیت کوین و بسیاری از ارز های دیجیتال است.

هفته گذشته، پلتفرم لینکدین ابراز داشته بود که بلاک چین پرتقاضاترین مهارت شغلی امسال است. این فناوری به کارمندان اجازه می دهد که واقعا به شغل رویایی خود دست یابند. ریاست سازمان Workday نیز اخیرا ابراز داشته که بلاک چین و هوش مصنوعی تبدیل به مولفه های اساسی در بازار کار خواهند شد.

بلاکچین در زمینه حل مشکل گواهی نامه ها می تواند بسیار مفید باشد. کارمندان می توانند از سازمانی به سازمان دیگر بروند و گواهی نامه های خود را در یک شبکه خصوصی با خود داشته باشند. این گواهی نامه ها توسط یک منبع خارجی ویرایش نخواهند شد.

امروزه اغراق و دروغگویی در مورد سوابق و مدارک تبدیل به چالش بزرگی شده است. جعل مدرک امروز بسیار رایج است و بلاک چین برای همه این مشکلات راه حل ارائه می دهد. این مشکلات حتی در سطح مدیران رده بالا و مدیر عاملان نیز شایع است.

Workday در مشارکت با First Advantage سعی دارد که پلتفرمی برای بررسی سوابق و گواهی نامه ها ایجاد کند و به این ترتیب، به شرکت ها و نهاد های مختلف کمک کند که درک درستی از سابقه و مدارک افراد داشته باشند. البته پلتفرم های دیگری نیز قبلا چنین پیشنهادی داده اند که از جمله آنها می توان Blockcerts را نام برد.

یادگیری ماشینی و فراهم آوردن دقت بیشتر

علاوه بر بلاک چین، هوش مصنوعی نیز نقش برجسته ای در متحول کردن بازار کار دارد. یادگیری ماشینی به افراد اجازه پیش بینی می دهد و غربال داده ها را برای افراد امکان پذیر می‌کند. هوش مصنوعی به انسان ها کمک می کند که بهتر قضاوت کنند.

منبع bitcoinist

بلاکچین بازار کار را متحول خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید