اخبار جهان

بیت کوین مناسب تماشا کردن اما اتریوم کاربردی است!

بیت کوین مناسب تماشا کردن اما اتریوم کاربردی است!
نوشته شده توسط کریپتوگرل

بیت کوین مناسب تماشا کردن اما اتریوم کاربردی است!

بیت‌کوین با وجود شماره یک بودن در دنیای کریپتوها، همواره رمزارزی بوده است که می‌بایست به تماشای آن نشست. اما وقتی نوبت به سهولت در پرداخت می‌رسد، بیت‌کوین واقعاً همان ارزی نیست که شما بخواهید از آن استفاده کنید.

باتوجه به اینکه بیت‌کوین رمزارز شماره یک در جهان است، همواره تمام نظرها را به خود جلب میکند. به عنوان مثال چنانکه میدانیم همین الان نیز تمام جامعه کریپتوکارنسی رویداد هاوینگ بیت‌کوین را تعقیب میکنند و منتظرند تا ببینند در روز موعود چه اتفاقی رخ میدهد.

همانطورکه بسیاری از شما میدانید، بیت‌کوین اولین رمزارز دنیا بود که توسط ساتوشی ناکاماتو ایجاد شد. با وجود این، بسیاری از مردم از جریان اصلی غافل هستند، چنانکه بسیاری از دارایی‌های دیجیتالی دیگری به‌غیر از بیت‌کوین نیز وجود دارد. بنابراین وقتی صحبت از پرداخت می‌شود، بیت کوین واقعاً مورد مناسبی برای این کار به حساب نمی‌آید.

دلایل مختلفی برای این مساله وجود دارد، اما اصلی‌ترین آنها به جهت کندبودن و زمان بر بودن تایید تراکنش‌های بیت‌کوین به‌خاطر اندازه کوچک یک مگابایتی سایز بلاک این رمزارز میباشد.

از این گذشته، این رمزارز همچنین یکی از پر نوسان‌ترین دارایی‌های جهان است بگونه‌ای که ارزش آن در هر ثانیه به شکلی کاملاً شایان توجه قابلیت تغییر را دارد. یک روز ارزش این دارایی می‌تواند ۱ دلار باشد و در روز دیگر امکان دارا بودن ارزشی بالغ بر ۱۰۰۰۰ دلار، امری غیرممکن نیست. این مثال شاید کمی اغراق آمیز باشد، اما بسیاری از شما این مثال را با تمام وجود درک کرده‌اید.

دلیل دیگر نامناسب بود بیت‌کوین برای پرداخت‌های روزانه این است که تعیین اینکه شما برای انجام تراکنش‌های خود مانند خرید یک فنجان قهوه به چه میزان بیت‌کوین بعنوان کارمزد پرداخت نیاز دارید نیز کار دشواری است.

استفاده از آدرس‌های سگویت قطعاً یک راه برای کاهش مشکلات اندازه بلاک است، اما سرعت آن هنوز به حد استاندارد لازم نیست. کاربران هنوز هم باید ۱۰ دقیقه منتظر بمانند تا تراکنش‌ها تایید شود، به این معنی که وقتی شما تراکنشی مربوط به خرید فنجان قهوه فوق را انجام میدهید، در انتظار سپری شدن زمان تراکنش، قهوه شما سرد می‌شود!

شیوه بهتر از مورد فوق، شبکه لایتنینگ است. بااین حال، اگر چه این روش بسیار سریعتر است، شرایط استفاده از آن روند کار را برای یک فرد عادی دشوارتر میکند. بخشی از دارایی شما بواسطه استفاده از این شیوه برای مدت معینی قفل و غیرقابل دسترسی خواهند بود. این‌ها همه از جمله دلایلی هستند که باعث میشود بیشتر افراد به سوی گزینه‌های دیگر جهت پرداخت روزمره رهنمون شوند.

با نگاهی بر پلتفرم بلاکچینی توکن‌های ERC20، درمیابیم که اتریوم راه‌حلی برای تمام این مشکلات ارائه داده است. این کار از طریق استیبل‌کوین‌ها براحتی و سرعت بالا انجام می‌شود.

استیبل‌کوین‌ها ارزهای رمزپایه‌ای هستند که در آن ارزش رمزارز پایدار است و نوسان برای آنها بی معنی است و همه به یک دارایی با ثبات مانند ارز فیاتی همچون دلار ایالات متحده گره خورده‌اند. اما با این وجود بیت‌کوین همچنان رمزارز شماره یک دنیای کریپتوها است.

منبع: cryptodaily

بیت کوین مناسب تماشا کردن اما اتریوم کاربردی است!

دیدگاهتان را بنویسید