اخبار جهان

با بازی ماینکرافت بیت کوین دریافت کنید

با بازی ماینکرافت بیت کوین دریافت کنید
نوشته شده توسط کریپتوگرل

با بازی ماینکرافت بیت کوین دریافت کنید

بازی ماینکرافت یکی از جذاب‌ترین بازی‌های فکری حال حاضر است ماینکرافت (Minecraft) یک بازی بسیار محبوب با طراحی پیکسلی میباشد که توانسته است امتیاز ۴.۶ از ۵ را توسط گوگل کسب کند. این بازی در دسته بازی‌های فکری میباشد و توسط کمپانی Mojang توسعه داده شده است. امروز بیش از ۱۲ میلیون نفر در بازی ماینکرافت سرگرم هستند.

اگر دوست دارید ماینکرافت بازی کنید و در ضمن طرفدار بیت‌کوین نیز هستید، ممکن است شیوه بازی جدید برای شما جذاب باشد. یک ماینکرافت جدید به نام ساتوشی کوئست (SatoshiQuest) به تازگی منتشر شده است که شرکت‌کنندگان می‌توانند در حین بازی بیت‌کوین بدست آوردند.

بازی جدید به‌صورت منبع باز نوشته شده و کد آن را میتوان در GitHub مشاهده کرد.

بازی جدید به بازیکنان اجازه میدهد تا در یک نبرد سلطنتی شرکت کرده و در ضمن بازی بیت‌کوین بدست آورند. برای شرکت در این بازی، بازیکنان در ابتدا باید معادل ۱ دلار بیت‌کوین را به آدرس کیف پول بازی منتقل کنند، که به‌عنوان یک بانک برای همه بازیکنان شرکت کننده عمل میکند. بازای ۱ دلار پرداخت شده، به بازیکنان برای شرکت در بازی “جان” داده میشود. درصورت برنده شدن هر یک از بازیکن‌ها، تمام بیتکوین‌های سپرده شده به کیف پول برنده بازی منتقل میشود.

هنگامی‌که نبرد انجام شده و یکی از بازیکنان به گنج نزدیک شود، تمام بازیکنان از موقعیت دقیق گنج مطلع میشوند تا همه بازیکنان شانس واقعی برنده شدن را داشته باشند. وقتی گنج پیدا شد، این بازی به پایان رسیده و  جستجو دوباره آغاز خواهد شد. توسعه دهنده بازی می‌گوید:

“هر بازیکن یک کیف‌پول منحصربه‌فرد در اختیار دارد. تمام تراکنش‌ها بصورت ۱۰۰ % بر روی بلاکچین انجام می‌شود.”

در گذشته، تعداد زیادی بازی قلعه گنج وجود داشتند که بیت‌کوین را به‌عنوان پاداش موفقیت در انجام یک ماموریت ارائه می‌دادند. در اوایل این ماه، شرکت تجاری Phemex، که معامله بر روی مشتقات ارزها دیجیتال را ارائه میدهد، جایزه ۲.۱ بیت‌کوینی را برای حل یک معما و پازل تصویری از طریق بازی ماینکرافت ارائه داد.

PlayMC نیز یکی از بازی‌های محبوب ماینکرافت بود که در سال های ابتدایی شهرت بیت‌کوین، برای تکمیل ماموریت‌های بازی بین بازیکنان کمترین واحد بیت‌کوین، یعنی ساتوشی توزیع میکرد.

با این حال، سرور این بازی در اواخر سال ۲۰۱۷ و درست قبل از اینکه بیت‌کوین به رکورد بی‌سابقه خود یعنی قیمت ۲۰۰۰۰ دلار برسد، خاموش شد. چراکه هزینه‌های تراکنش در نسبت به سود بازی بیشتر بود.

علاوه بر بیت‌کوین، سرورهای دیگری نیز وجود داشتند که بازی‌هایی را با جوایز آلتکوینی مانند داج کوین و دیجی بایت ارائه دادند. بااین حال، این اپلیکیشن‌ها هم پس از مدت کوتاهی به دلیل عدم موفقیت در جذب کاربر از صحنه ناپدید شدند.

بازار بازی‌های مبتنی بر بلاکچین به رشد خود ادامه خواهد داد

بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال نه تنها به‌عنوان پاداش بازی مورد استفاده قرار میگیرند، بلکه هم اکنون پروژه‌هایی هستند که کاملاً بر اساس بلاکچین ساخته شده‌اند. در آینده بازیکنان نمیتوانند تفاوت بین یک بازی رایانه‌ای عادی و یک بازی مبتنی بر بلاکچین را بیان کنند. تخمین زده میشود که بازار جهانی بازی بر بستر بلاکچین بیش از ۱۰٪ و تا حجم ۹۰.۱ میلیارد دلار رشد کند.

از Age of Rust میتوان بعنوان یک بازی برجسته مبتنی بر بلاکچین نام برد که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و پس از بروز برخی مشکلات در مقیاس‌پذیری، به بلاکچین اتریوم مهاجرت کرد.

Gods Unchained نیز یک بازی مبتنی بر Mac / PC است که سال گذشته بازیکنان زیادی را به خود جلب کرد. بازار همچنان به رشد خود ادامه میدهد، اما هنوز مانده تا مشخص شود که آیا بازی‌های مبتنی بر بلاکچین قادر خواهند بود بر بازی‌های کلاسیک غلبه یابند یا خیر.

منبع: crypto-news-flash

با بازی ماینکرافت بیت کوین دریافت کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید