اخبار جهان

اضافه شدن ایموجی بیت کوین به توئیتر

اضافه شدن ایموجی بیت کوین به توئیتر
نوشته شده توسط کریپتوگرل

اضافه شدن ایموجی بیت کوین به توئیتر

جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت توییتر، امروز ایموجی بیت کوین را برای نخستین بار توئیت کرده و اکانت یونیکد (Unicode) را نیز در این پست تگ نمود.

همانطورکه می‌دانید کامپیوترها فقط با اعداد و ارقام سرکار دارند و تمام اطلاعات نوشتاری، صوتی و تصویری نهایتاً بصوت عدد و رقم در کامپیوتر ذخیره و پردازش می‌شود. خوب حالا ما برای اینکه بتوانیم اطلاعات نوشتاری خودمان را برای کامپیوتر قابل فهم کنیم مجبوریم تا به هر حرف از حروف الفبا، یک کد عددی اختصاص بدهیم.

یونیکد نه یک نوع فونت خاص است نه یک برنامه خاص، بلکه استاند‌ارد‌ی‌ بین‌‌المللی بر‌ا‌ى‌ تبادل‌ ‌اطلا‌عات‌ چندزبانه است. یونیکد به هر یک از حروف، اعداد یکتایی مستقل از محیط سیستم عامل و برنامه و زبان اختصاص می‌دهد. این سیستم می‌تواند تمام حروف زبان‌های مختلف زنده امروز دنیا را در خودش جای دهد و به هر کدام از این حروف کد یکتایی اختصاص دهد.

توییت دورسی نشان داد، از این پس با نگارش Bitcoin# یا BTC# ، ایموجی بیت کوین در کنار این نوشته‌ها ظاهر میشود.

توییت دورسی مبنی بر درج ایموجی بیت کوین توسط جامعه کریپتو مورد استقبال قرار گرفت؛ بگونه‌ای که بسیاری از شخصیت‌های دیگر صاحب نام دنیای کریپتو نیز ایموجی بیت کوین را تست کرده و به این جریان ملحق شدند. از آن جمله میتوان به الیزابت استارک، بنیانگذار آزمایشگاه لایتنینگ و جاستین سان، موسس ترون اشاره کرد.

در حساب‌های رسمی و اصلی صرافی بایننس هم از ایموجی مزبور استفاده شده است و پیشنهاد میشود که جامعه رمزارز برای ترند کردن این ایموجی در توییتر از هشتگ بیت کوین استفاده نمایند. مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو همچنین این پیام را با بیان این مطلب که “بیایید این کار را انجام دهیم” ریتوییت کرده است.

مواجهه جک دورسی با کریپتو

این اولین اقدام آکنده از رمز و راز بنیانگذار توییتر و همچنین مدیرعامل و بنیانگذار اپلیکیشن پرداخت رمزارزی Square نیست. جک دورسی که پیش از این از بیت کوین به عنوان پول اینترنت یاد کرده بود در اوایل دسامبر سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که توییتر یک تیم اختصاصی برای تهیه یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته است.

از سوی دیگر، Square، به‌تازگی حق ثبت اختراع یک تکنولوژی را دریافت کرد که ظاهراً موانع موجود در معاملات تجاری ارزهای دیجیتال را با فراهم کردن یک سیستم به لحظه که رمزارز را با پول فیات مبادله می‌کند بر طرف می‌سازد.

منبع: cointelegraph

اضافه شدن ایموجی بیت کوین به توئیتر

دیدگاهتان را بنویسید